Bundesliga: Gulácsiék nyertek, és a tabella élére ugrottak

H. T.H. T.
2019.12.14. 20:20
Patrik Schick már a második percben betalált (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában az RB Leipzig 3–0-ra legyőzte a Düsseldorfot, ezzel átvette a vezetést a Bundesligában.

Nem kellett sokáig várni a találkozó első góljára, a második perc legelején Patrik Schick kapott jó beadást Konrad Laimertől, a cseh játékos pedig közelről a kapuba lőtt.

Az első félidőben tovább is növelhette volna előnyét a lipcsei együttes, ám a hazaiaknak is voltak kecsegtető lehetőségeik, többek között egy kapufájuk is – végül egygólos különbséggel mehettek a szünetre a csapatok.

Az 57. percben Robert Hartmann játékvezető videózás után ítélt tizenegyest a vendégeknek, Timo Werner pedig nem hibázott. A 23 éves támadónak ez már a tizedik gólja volt a legutóbbi hat mérkőzésén, az idényben pedig már 16-nál jár.

Az i-re a pontot Nordi Mukiele tette fel, aki Marcel Sabitzer beadásából fejelt a kapuba a 75. percben. Julian Nagelsmann csapata győzelmével átvette a vezetést a tabellán. Gulácsi Péterék sorozatban a hatodik győzelmüknél tartanak, kedden, a hétközi fordulóban a Borussia Dortmund ellen lépnek pályára.

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ

FortunaDüsseldorf–RB Leipzig 0–3 (Schick 2., Werner 58. – 11-esből, Mukiele 75.)

Korábban
Bayern München–Werder Bremen 6–1 (Ph. Coutinho 45., 63., 78., Lewandowski 45+4., 72., Th. Müller 75., ill. Rashica 24.)
Hertha BSC–Freiburg 1–0 (Darida 53.)
1. FC Köln–Bayer Leverkusen 2–0 (J. Córdoba 73., Bornauw 84.)
Mainz–Borussia Dortmund 0–4 (Reus 32., Sancho 66., T. Hazard 69., Schulz 84.)
Paderborn–Union Berlin 1–1 (Pröger 32., ill. Ingvartsen 7.)

Pénteken játszották
Hoffenheim–Augsburg 2–4 (Skov 14., Locadia 80., ill. P. Max 11., 51. – a másodikat 11-esből, F. Jensen 56., Iago 85.)