Bundesliga: Gulácsiék nagy árat fizettek a súlyos védelmi hibákért

2018.04.09. 22:22
Gulácsinak négyszer kellett maga mögé nyúlnia a Leverkusen ellen (Fotó: AFP)
Hiába vezetett a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig labdarúgócsapata hazai pályán a Bayer Leverkusen ellen, a vendégek 4–1-es győzelmét hozta a Bundesliga 29. fordulójának záró mérkőzése.

A Marseille elleni Európa-liga-meccshez képest öt helyen változtatott a kezdőn Ralph Hasenhüttl, az RB Leipzig vezetőedzője, aki kijelentette: „az utóbbi hetek legfontosabb meccse következik". A lipcseiekhez hasonlóan a Bayer Leverkusen is a Bajnokok Ligája-indulást érő helyekért küzd a Bundesligában, így tényleg nagy jelentőségű volt a hétfő esti találkozó, amelyen Gulácsi Péter védte a házigazda kapuját.

A negyedik percben egy szabadrúgást követően veszélyeztetett a Leverkusen, Gulácsi azonban hárította Julian Baumgartlinger fejesét. A 17. percben megszerezte a vezetést a Leipzig: Yussuf Poulsen fejelte le a labdát a tizenhatos előterében Marcel Sabitzernek, aki 17 méterről a jobb alsóba helyezett – a támadónak egyébként ez volt a 100. meccse lipcsei színekben. (1–0)

A kapott gól után átvette az irányítást a Leverkusen, a hazaiak főként átlövésekkel próbálkoztak, de nem igazán tudták megdolgoztatni Bernd Lenót. A „gyógyszergyáriak" még a szünet egyenlíteni tudtak: lipcsei szögletet követően vezettek villámgyors kontrát, Leon Bailey kanyarította középre a labdát a jobb oldalról, a hosszún érkező Kai Havertz pedig a tizenhatosról lőtt a kapu jobb oldalába. (1–1)

Sőt! A fordulás után fordított a Leverkusen. Az 51. percben ügyetlenkedtek a lipcsei védők, a labdára Julian Brandt csapott le, és tíz méterről a bal alsóba lőtt a kiszolgáltatott Gulácsi mellett. Öt perccel később növelni tudta előnyét a Bayer, méghozzá egy újabb lipcsei hiba után: Dayot Upamecano fejelte rossz helyre a labdát a tizenhatoson belül, ezzel helyzetbe hozta Panajotisz Recoszt, aki köszönte szépen, hat méterről a hálóba bombázott. (1–3)

És itt még nem ért véget a Leipzig védelmének kálváriája: a 69. percben többen sem tudtak felszabadítani, Brandt pedig elvitte a labdát a tizenhatoson belül, középre gurított, az érkező Volland pedig kilőtte a bal alsót, beállítva ezzel a 4–1-es végeredményt.

A Leverkusen ezzel megelőzte a hatodik helyre visszaszoruló Lipcsét a tabellán, Gulácsiék aligha így tervezték a csütörtöki, Marseille elleni visszavágóra való felkészülést...