Bundesliga: Gulácsi lehúzta a rolót, dobogón a Herthát megelőző Leipzig

2016.10.16. 19:34
Gulácsi harmadszor hozott nullára német Bundesliga-mérkőzést (Fotó: AFP, archív)
Továbbra is veretlen a német labdarúgó Bundesligában az abszolút újonc RB Leipzig, mely Emil Forsberg hatalmas góljával győzött Wolfsburgban. Gulácsi Péter, a lipcseiek magyar válogatott kapusa végigjátszotta a találkozót.

A meccs Gulácsi-védéssel indult – a magyar kapusnak a 4. percben Julian Draxler kísérletét kellett hárítania –, hogy aztán úgy zárjon az RBL védelme, ahogy szokott. Az pedig elég szoros – annyira jó az RB Leipzig csapatvédekezése, hogy Gulácsinak ritkán kell kritikus szituációban közbeavatkoznia.

Az első félidő legnagyobb lehetőségét a lipcseiek hagyták ki, egy hazaadás után Koen Casteels kapus összehozott egy tizenegyest, ám Emil Forsberg gyatrán a kapu mellé lőtt. A hős így is Forsberg lett, aki a 70. percben egy remekbe szabott átlövéssel megszerezte a vezetést a vendégcsapatnak, az RB Leipzig pedig megtartotta az előnyt a hajrában. Gulácsi harmadszor hozott nullára meccset a Bundesligában, és a nyitó forduló óta egyszer sem kapott egynél több gólt.

Az RB Leipzig győzelmével leszorította a Herthát a dobogóról, előrelépett a harmadik helyre, a Bayern München és az 1. FC Köln mögé. Hét forduló után még mindig négy csapat – Bayern, Köln, Leipzig, Hoffenheim – veretlen a Bundesligában.

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ
Wolfsburg–RB Leipzig 0–1
(Forsberg 70.)
KORÁBBAN
Mainz–Darmstadt 2–1 (De Blasis 5., Malli 56. – 11-esből, ill. Gondorf 92. – 11-esből)

1. Bayern München 7 5 2 18–4 +14 17
2. 1. FC Köln 7 4 3 12–4 +8 15
3. RB Leipzig 7 4 3 12–5 +7 15
4. Hertha 7 4 2 1 12–8 +4 14
5. Borussia Dortmund 7 4 1 2 17–7 +10 13
6. Hoffenheim 7 3 4 13–10 +3 13
7. Mainz 7 3 2 2 14–12 +2 11
8. Eintracht Frankfurt 7 3 2 2 10–8 +2 11