Bundesliga: Gulácsi lehúzta a rolót, csapata százados lett

2018.02.09. 22:25
A lipcseiek első gólját megelőző pillanat (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójának pénteki mérkőzésén Gulácsi Péter együttese, az RB Leipzig otthon 2–0-ra legyőzte az Augsburgot. A magyar kapus végigvédte a meccset.

A házigazda a 17. percben szerezte meg a vezetést, Kampl bal oldali beadása után a Werner által visszafejelt labdát Yussuf Poulsen kapura húzta, és ezt még védte a kapus, Upamecano ismétlését viszont már nem tudta (1–0).

Ez a 100. gólja volt a csapatnak a Bundesligában, amihez 56 meccsre volt szüksége; ez 1967 óta a legjobb kezdés – a Mönchengladbachnak annak idején 54 mérkőzés kellett ehhez.

Gulácsinak gyakorlatilag a 34. percben kellett először résen lennie, de hiába a nagy helyzet, ha a lövés gyengécske – a magyar kapus könnyedén védett.

Egyórányi játékhoz közeledve a találkozó legszebb támadását vitte végig a lipcsei csapat, kár, hogy a végső centerezés pontatlan volt Wernernek, így igazából helyzet sem lett belőle...

A 67. percben aztán már nagyobbat kellett hárítania Gulácsinak: Baier átlövése a jobb felsőbe tekeredett volna, ám a válogatott kapusa a levegőben úszva védett.

Nem sokkal később büntetett a házigazda, Naby Keita közeli szabadrúgása megpattant a sorfalon, ez becsapta Hitzet, aki már csak belerúgni tudott a labdába, amely ennek ellenére a kapujában kötött ki (2–0).

A guineai középpályásnak ez ettől függetlenül már a negyedik gólja volt a Bundesliga-szezonban a büntetőterületen kívülről, ezzel vezeti a ligát.

A lipcseiek Kampl szabadrúgásánál – a léc hárított –, majd Poulsen ziccerénél – a kapus védett – növelhették volna a különbséget, a vendégek pedig csak egy lesgólig jutottak, így maradt a 2–0, azaz Gulácsi az egymást követő második meccsén nem kapott gólt.