Bundesliga: Gomez első pirosa után 94. percbeli egyenlítés

2019.02.03. 21:07
Az Augsburg hazai pályán Alfred Finnbogason mesterhármasával 3–0-ra megverte a Mainzot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójában. A Freiburg a hosszabbításban mentett pontot Stuttgartban.

Az izlandi csatár negyedszer triplázott a Bundesligában, nála többször csak Mario Gomez (12), Robert Lewandowski (8) és Claudio Pizarro (6) ért el mesterhármast a bajnokságban a jelenleg is a német élvonalban futballozó játékosok közül.

Az Augsburg ezzel a győzelemmel tízmeccses nyeretlenségi sorozatának vetett véget, és ebben az idényben másodszor nyert hazai környezetben a Bundesligában.

A forduló záró mérkőzésén a Freiburg a hosszabbításban mentett pontot Stuttgartban, amikor már emberelőnyben játszott. A hazaiaktól a 89. percben második sárga lappal Mario Gomezt állították ki, aki profi pályafutása során először kapott piros lapot. Az egyenlítő gólt a 94. percben Florian Niederlechner szerezte. Sallai sérülés miatt továbbra sem állhat csapata rendelkezésére.

GOMEZ KIÁLLÍTÁSA…

…ÉS NIEDERLECHNER EGYENLÍTŐ GÓLJA

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
Augsburg–Mainz 3–0 (A. Finnbogason 8., 34., 54. – az első kettőt 11-esből)
VfB Stuttgart–Freiburg 2–2 (Insúa 75., Didavi 83., ill. Haberer 4., Niederlechner 94.)

Szombati eredmények
Hoffenheim–Fortuna Düsseldorf 1–1(Kramaric 16. – 11-esből, ill. Hennings 46.)
Bayer Leverkusen–Bayern München 3–1(Bailey 53., Volland 63., Alario 87., ill. Goretzka 41.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 1–1(Jovics 36., ill. Reus 22.)
Hertha BSC–Wolfsburg 0–1(Weghorst 65.)
Nürnberg–Werder Bremen 1–1(M. Ishak 86., ill. J. Eggestein 64.)
Schalke–Borussia Mönchengladbach 0–2 (Kramer 85., Neuhaus 91.)