Bundesliga: gól, kiharcolt 11-es, sárga lap, sérülés – Sallai bemutatkozott

2018.09.22. 17:24
Sallai Roland (balra) letette a névjegyét a Bundesligában (Fotó: AFP)
A Freiburg új szerzeménye, Sallai Roland góllal, kiharcolt tizenegyessel és sárga lappal mutatkozott be a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) a Wolfsburg vendégeként 3–1-re megnyert mérkőzésen, amelyen sérülés miatt már az első félidő végén le kellett cserélni. Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC fordulatos meccsen múlta felül a Mönchengladbachot, míg a Szalai Ádámot a 78. percben bevető Hoffenheim 1–1-es döntetlent játszott a tíz emberrel egyenlítő Borussia Dortmunddal.

Amióta a statisztikákkal foglalkozó Opta részletes adatokat közöl a német bajnokság történéseiről, Sallai Roland az első játékos, aki egy Bundesliga-mérkőzés első félidejében gólt szerzett, kiharcolt egy tizenegyest, sárga lapot kapott, majd lecserélték.

A nyári átigazolási időszak utolsó napján a ciprusi APOEL-től 4.5 millió euróért megvásárolt magyar válogatott támadó a hetedik percben első labdaérintéséből, szép fejes góllal juttatta vezetéshez a Freiburgot, majd a 21. percben kiharcolt egy tizenegyest, amelyet Nils Petersen kihagyott, de a kipattanót befejelte. Így az első három fordulóban csak egy gólt szerző freiburgiak az első félidő közepén már 2–0-ra vezettek.

SALLAI GÓLJA…

…ÉS KIHARCOLT TIZENEGYESE

Sallai – aki a felcsúti Puskás Akadémián nevelkedett, majd az olasz és a ciprusi bajnokság érintésével került a Bundesligába – a 26. percben begyűjtött egy sárga lapot, aztán a játékrész hajrájában kapott egy ütést a fejére, s mivel az ápolás után nem tudta folytatni, a 41. percben lecserélte az edzője. A magyar futballista a saját lábán hagyta el a pályát, minden bizonnyal csak elővigyázatosságból vitték le.

„Hívtam Rolandot a mérkőzés után, az öltözőben volt, s csak annyit üzent vissza, hogy fejsérülést szenvedett. Vérzett a feje” – mondta lapunk megkeresésére Sallai Roland édesapja, Sallai Tibor.

SALLAI SÉRÜLÉSE

A szünet után a vendégek harmadszor is beköszöntek, majd a Wolfsburg Admir Mehmedi góljával szépített, így bő egy óra játék után kialakult a későbbi végeredmény (1–3). A Freiburg először nyert a Bundesliga új idényében, és feljött a 12. helyre.

Dárdai Pál csapata, a Hertha a Borussia Mönchengladbachot fogadta, amely a 29. percben Thorgan Hazard tizenegyesgóljával megszerezte a vezetést az Olimpiai Stadionban.

A berlini alakulat a Bundesliga történetének első együttese – vagy úgy is mondhatnánk humorosan, hogy a német bajnokság Kisvárdája… – lett, amely ellen az első négy forduló mindegyikében büntetőt ítéltek.

A fővárosiak jól reagáltak a helyzetre, hiszen Vedad Ibisevic és Valentino Lazaro találatával három perc leforgása alatt fordítottak, majd a mérkőzés utolsó húsz percére már kétgólos előnnyel fordultak rá (4–2). Ondrej Duda a klub történetének első játékosa, aki egy Bundesliga-szezon első négy fordulójának mindegyikén eredményes volt.

Dárdai Pál ezúttal nem küldte pályára a fiát, az egész meccsen a kispadon ülő Palkót.

Szalai Ádám a 78. percben állt be a Hoffenheimbe, amely ekkor már 1–0-ra vezetett és emberelőnyben játszott a Borussia Dormund ellen, ám a fekete-sárgák Christian Pulisic révén a hajrában pontot mentettek, ezzel megőrizték a veretlenségüket.

A HOFFENHEIM–DORTMUND MÉRKŐZÉS GÓLJAI

A Nürnberg sokáig nem találta a fogást a 29. perctől létszámhátrányban futballozó Hannoveren, majd két percen belül (!) kétszer is betalált, így 1641 nap után, 2014 márciusa óta először nyert a Bundesliga élvonalában.

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ
Hoffenheim–Borussia Dortmund 1–1 (Joelinton 44., ill. Pulisic 84.)
Hertha BSC–Borussia Mönchengladbach 4–2 (Ibisevic 31., 63., Lazaro 34., Duda 73., ill. T. Hazard 29. – 11-esből, Pléa 67.)
Augsburg–Werder Bremen 2–3 (Ku Dzsa Csol 45+3., Max 47., ill. M. Kruse 34., Eggestein 36., Klaassen 75.)
Wolfsburg–Freiburg 1–3 (Mehmedi 61., ill. Sallai 7., Petersen 22., Frantz 51.)
Nürnberg–Hannover 96 2–0 (Anton 76. – öngól, Knoll 77.)
Schalke 04–Bayern München 0–2 (James Rodríguez 8., Lewandowski 64. – 11-esből)