Bundesliga: fél perc alatt gólt kapott, majd hengerelt a Dortmund

2019.08.17. 17:27
A gyorsan kapott gól után ötöt rámolt be a Dortmund az Augsburgnak (Fotó: AFP)
Az Augsburg elleni 5–1-es hazai győzelemmel kezdte a Borussia Dortmund a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2019–2020-as idényét. A vendégek harminc másodperc után megszerezték a vezetést, de a házigazda nem sokkal később egyenlített, majd a fordulás után tíz perc alatt eldöntötte a mérkőzést.

Pénteken a Bayern München–Hertha mérkőzéssel (2–2) rajtolt el a Bundesliga 2019–2020-as idénye, szombaton pedig beindult a nagyüzem öt délutáni mérkőzéssel. Telt ház, azaz 81365 néző fogadta a csapatokat a Signal Iduna Parkban. Harminc másodperc elteltével sokkolta a Dortmundot az Augsburg: kidolgozott támadás végén Florian Niederlechner lőtt a hálóba az ötösről. A nyáron igazolt támadónak ez volt az első bajnokija új csapata színeiben, valószínűleg ilyen kezdésről álmodott.

A folytatás már korántsem a vendégek szája íze szerint alakult... A harmadik percben máris egyenlített a házigazda: Marco Reus gurított középre az alapvonaltól, az érkező Paco Alcácer pedig a kapus lába mellett helyezett a kapuba. A gyors gólváltás után mindkét csapatnak adódtak lehetőségei, de az eredmény nem változott már a szünetig (1–1).

A fordulás után viszont gyorsan eldöntötte a pontok sorsát a Dortmund. Az 51. percben Jadon Sancho lőtte ki a jobb alsót a bal oldalról, jó nyolc méterről, majd az 57. percben Marco Reus növelte a BVB előnyét Tomás Koubek kapus hibája után. Két perccel később jött az újabb gól, Paco Alcácer volt ismét eredményes Sancho átadása után. A hajrában még az első dortmundi bajnokiját játszó Julian Brandt – akit a nyáron szerződtettek a Leverkusentől – is betalált, kialakítva az 5–1-es végeredményt.

A TÖBBI PÁLYÁN

A Sallai Rolandot végig a kispadon tartó Freiburg a hajrában törte meg a Mainzot, akkor viszont nagyon: az utolsó tíz percben három gólt is szerzett, így otthon tartotta a pontokat. A Bayer Leverkusen kiizzadta a győzelmet az újonc Paderborn ellen, míg a másik újonc 1. FC Köln a Wolfsburg otthonában elszenvedett 2–1-es vereséggel rajtolt.

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Augsburg 5–1
(Paco Alcácer 3., 59., Sancho 51., Reus 57., J. Brandt 82., ill. Niederlechner 1.)
Bayer Leverkusen–Paderborn 3–2 (Bailey 11., Havertz 19., Volland 69., ill. Michel 15., Mamba 25.)
Wolfsburg–Köln 2–1 (Arnold 16., Weghorst 60., ill. Terodde 91.)
Werder Bremen–Fortuna Düsseldorf 1–3 (Eggestein 47., ill. Hennings 36., Karaman 52., Ayhan 64.)
Freiburg–Mainz 3–0 (Höler 82., Schmid 84., Waldschmidt 86. – 11-esből)
Borussia Mönchengladbach–Schalke 0–0

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bayern München–Hertha BSC 2–2 (Lewandowski 24., 60. – a másodikat 11-esből, ill. Lukebakio 36., Grujics 38.)