Bundesliga: pontot csent a Dortmund otthonából a Wolfsburg

2018.01.14. 19:52
Isak (sárgában) kapufáig jutott. (Fotó: AFP)
A Bundesliga 18. fordulójának utolsó mérkőzésén a Borussia Dortmund fogadta a Wolfsburgot és játszott izgalmas mérkőzésen gól nélküli döntetlent. A hazaiaktól fegyelmi okok miatt Pierre-Emerick Aubameyang, míg sérülés miatt Christian Pulisic hiányzott, helyettük két tini kapott helyet a kezdőben. A vendégek fegyelmezett védekezésükkel megdolgoztak az egy pontért – ebben a bajnoki idényben már 11. alkalommal végeztek döntetlenre.

A találkozó előtt egy órával a hivatalos kezdőcsapatok helyett egészen más jellegű információval szolgált a Borussia Dortmund hivatalos twitter-csatornája: szűkszavú bejegyzésben közölték, hogy a csapat sztárja, Pierre-Emerick Aubameyang fegyelmi okokból nem került be a Wolfsburg elleni mérkőzésen a dortmundi keretbe.

Az összecsapás előtt aztán kiderült: Aubameyang kihagyta a csapat tegnapi, utolsó, igen fontos megbeszélését, ezért Peter Stöger vezetőedző nem veszi számításba a gabonit. Aubameyang nem először bűnhődik fegyelmi kihágás miatt: novemberben a VfB Stuttgart elleni találkozót kellett kihagynia.

Ráadásul a Dortmund másik csillaga, Christian Pulisic sem lehetett ott a gyepen, róla Stöger elárulta, hogy egy apróbb izomsérülés miatt kénytelen kihagyni a találkozót, de a jövő héten már teljes értékű munkát végezhet.

Így viszont a hazaiaknál két tinédzser is élete nagy lehetőségét kapta: Alexander Isak és Jadon Sancho egyaránt első alkalommal kezdett bajnoki mérkőzésen a BVB színeiben.

A két fiatal cseppet sem volt megilletődött, mindketten igen aktívan vettek részt a dortmundi támadásépítésekből, több lövéssel is észrevétették magukat, Isak ráadásul a kapufát is eltalálta az első félidő hajrájában.

Az első játékrész két legnagyobb lehetősége mégis a jobbára a védekezésre koncentráló vendégek előtt adódott, s mindkétszer Yanus Malli sarokkal hozta helyzetbe a társát: a 34. percben Divock Origi elé sarkalta a labdát, akinek lövését blokkolták a védők, míg három perc múlva Daniel Didavi kapott sarokpasszt, s közeli lövését Roman Bürki védte lábbal.

A gól nélküli első félidőt követően a Dortmund valamelyest nagyobb fokozatra kapcsolt, s előbb Andrij Jarmolenko hagyott ki nagy helyzetet, majd a másik tini, Jadon Sancho lőtt kapufát, ám a vendégek részéről Origi jelezte lövésével, ők sem adják fel a gólszerzés lehetőségét.

Stöger kinevezése óta eddigi két bajnokiját megnyerte a BVB, és a tréner szerette volna egymás után a harmadikat is behúzni, ezért az utolsó 20 percre még André Schürrlét is beküldte, ehelyett viszont a vendégek játéka élénkült fel, s egyre többször kellett Bürkinek védeni.

Hiába azonban a vendégek feltámadása, gólt ők sem tudtak szerezni, így a két csapat gól nélküli döntetlenre végzett a telt házas Signal Iduna Parkban.

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Wolfsburg 0–0

KORÁBBAN
1. FC Köln–Borussia Mönchengladbach 2–1 (F. Sörensen 34., Terodde 95., ill. Raffael 69.)
RB Leipzig–Schalke 04 3–1 (Keita 41., Werner 69., Bruma 71., ill. Naldo 55.)
Werder Bremen–Hoffenheim 1–1