Világbajnok 45 méteres öngóljával győzött, már nem utolsó a Dortmund

2014.11.09. 17:25
Úgy tűnt, nem lesz meg a hőn áhított gól… Aztán jött Kramer (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójában a találkozó előtt a tabella utolsó helyén szerénykedő Borussia Dortmund Christoph Kramer hihetetlen öngóljával 1–0-ra legyőzte a Mönchengladbachot.

A Bundesligában egyszerűen nem megy a Dortmundnak, a BL-ben remekül szereplő BVB legutóbb szeptember 13-án, a Freiburg ellen tudott nyerni a német élvonalban.

A másik Borussia ellenben halmozza a jó eredményeket: a Gladbach 44 éves klubrekordot döntött meg, miután a Hoffenheim elleni sikerrel már sorozatban 17 tétmeccsen nem talált legyőzőre.

A kezdés után a hazaiak hamar be akarták bizonyítani, hogy az élmezőnyhöz tartoznak, így azonnal letámadták a vendégeket, és a Reus-löketek után a hálót is megzörgették az első félidő közepén: Aubameyang emelt a kapuba fordulásból, kapásból. Gyönyörű volt a mozdulat, de a partjelző már beintette a lest.

A hazaiak ezt követően sem adták fel, sorra jöttek a kisebb-nagyobb helyzetek – köszönhetően a csapatát a hátára vevő Marco Reusnak –, Sommer kapuját azonban nem sikerült bevenni az első 45 percben.

A fordulás után aztán jött, amire senki sem számított: egy elképesztő öngóllal előnybe került a BVB. Némi passzolgatás után a világbajnok Christoph Kramer emelte volna haza kapusának a labdát, Sommer azonban nem volt a közelben, így a német egyszerűen átemelte a csapattársát (1–0). A Sky mérései szerint 44.5 méterről sikerült saját hálójába ívelnie...

„Rettenetesen idegesít, ami történt, a dortmundiak megköszönhetik, amit értük tettem, a Mönchangladbach drukkereitől pedig bocsánatot kell kérnem. Ez ilyen este volt, rossz nap a számomra” – búslakodott Kramer a meccs után.

A bődületes hiba után is a Dortmund dominált, de a helyzeteket ezt követően sem tudta értékesíteni Jürgen Klopp együttese. Maradt az 1–0, és ezzel a Dortmund elmozdult a kieső zónából.

WOLFSBURG–HAMBURG

A Wolfsburg szeptember 24. óta nem szenvedett egy tétmérkőzésén sem vereséget, favoritként kezdte hát a szenvedő HSV elleni meccset, és érvényesítette is a papírformát. A 27. percben egy szögletet követően Ivica Olic szerezte meg a vezetést a Wolfsburgnak, a 64. percben egy kontrát követően Aaron Hunt döntött.

A hamburgiak magyar szélsője, Stieber Zoltán a 70. percben állt be az izomsérüléssel küszködő Marcell Jansen helyére. A Wolfsburg győzelmével négy pontra megközelítette a listavezető Bayern Münchent.