A Dortmund kikapott a Borussiák csatáján, Huszti gólt lőtt

2014.03.15. 15:25
Max Kruse bolondot csinált Piszczekből és Weidenfellerből a Gladbach második gólja előtt (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójában a több kulcsjátékosát is nélkülöző Borussia Dortmund hazai pályán kikapott a mérkőzést tíz emberrel befejező Mönchengladbachtól, míg a mérkőzést végigjátszó Huszti Szabolcs góllal járult hozzá a Hannover magabiztos sikeréhez. A Mainz kétgólos hátrányból győzte le a Hoffenheimet, a Stuttgart Brémában, a Wolfsburg pedig a sereghajtó Braunschweig otthonában ikszelt.

BORUSSIA DORTMUND–BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Különböző okok miatt Henrih Mhitarjan, Neven Subotics, Sven Bender, Ilkay Gündogan, Marco Reus és Jakub Blaszczykowski is hiányzott a Dortmundtól, amely azt a Mönchengladbachot fogadta a Borussiák rangadóján, amely sorozatban hét tétmérkőzés óta nyeretlen volt a forduló előtt. Nagy elánnal kezdtek a hazaiak, Pierre-Emerick Aubameyang a lécet is megdöngette, de miután túlélte a nagy nyomást a „BMG", két góllal sokkolta a hazaiakat. Előbb a remeklő Patrick Herrmann beadását Raffael egy kis szerencsével a kapuba „botlotta" (0–1), majd Juan Arango gólpasszát Max Kruse két pimasz csel után emelte az akkor már üres kapuba (0–2) – mi pedig felidézhettük Jürgen Klopp mérkőzés előtti látnoki szavait („Remek csapat az ellenfél, Arango, Kruse és Raffael kivételesen jó játékosok").

A fordulást követően sokáig hiába rohamozott a Dortmund, de a vendégektől a norvég Havard Nordtveit két perc alatt két sárgát kapott, a csereként beálló Milos Jojics pedig még a hajrá előtt szépíteni tudott egy szerencsés találattal. 1–2!

Nem kapott meg egy jogos büntetőt a BVB, de nem ezért nem győzött, hanem azért, mert hiányzott játékosaiból a kreativitás és a mindent elsöprő lendület. Megszakította rossz sorozatát a Mönchengladbach, 1998 áprilisa óta először nyervén a Dortmund otthonában.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Az idegenben pofozógépnek számító Hannover (tíz vereség, egy döntetlen) második győzelmét könyvelhette el a bajnokságban vendégként. A Huszti Szabolcsot végig a soraiban tudó együttes a második félidő elején Lars Stindl és Jan Schlaudraff jóvoltából is betalált a Hertha otthonában – utóbbi játékos pályafutása 25. gólját szerezte a Bundesligában, ahol már ugyanennyi gólpasszt is kiosztott. Érdekesség, hogy a Hannover első két kaput eltaláló lövése utat talált Thomas Kraft hálójába. És amikor már mindenki elkönyvelte a vendégek 2–0-s sikerét, akkor érkezett Huszti, és a 92. percben közelről a léc alá bombázott. A magyar játékos hetedszer volt eredményes ebben az idényben.

Megnyert meccset veszített el a Hoffenheim, amely a második játékrész elején villámgyorsan kétgólos előnyre tett szert a Mainz ellen, de a vendégek nem hagyták magukat, és a félidő közepén kilenc perc leforgása alatt megfordították a mérkőzést, amelyet a 92. percben döntöttek el végleg. A hazaiak bosnyák középpályása, a 150. Bundesliga-meccsén pályára lépő Sejad Salihovic a harmadik percben tizenegyest hibázott – 2012 áprilisa, és tizenegy értékesített büntető után először. A „kékek” történetük során először kaptak ki kétgólos előnyből a német élvonalban.

A sereghajtó Braunschweig pontot rabolt a Wolfsburgtól, így sorozatban a harmadik meccsén végzett döntetlenre, míg a Stuttgart szurkolóinak lehet hiányérzetük a Werder Bremen elleni iksz után. A svábok ugyanis legutóbbi négy tizenegyesükből már a harmadikat hibázták el – ezúttal Martin Harnik rontott még gól nélküli állásnál.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
Borussia DortmundBorussia Mönchengladbach 1–2 (Jojics 77., ill. Raffael 32., M. Kruse 40.)
Werder BremenVfB Stuttgart 1–1 (Hunt 79., ill. Niedermeier 55.)
Hoffenheim–Mainz 2–4 (Polanski 48., Firmino 53., ill. Choupo-Moting 67., Saller 73., Okazaki 75., 92.)
Eintracht Braunschweig–Wolfsburg 1–1 (Bellarabi 48., ill. Luiz Gustavo 36.)
Hertha BSC–Hannover 0–3 (Stindl 49., Schlaudraff 57., Huszti 92.)