Bundesliga: Dárdaival először gólparádézott a Hertha

2015.10.03. 17:24
Dárdai Pál szép győzelmet aratott csapatával (Fotó: Action Images – archív)
Dárdai Pál csapatára eddig a küzdelmes győzelmek voltak jellemzőek, ezúttal azonban kinyílt a gólzsák, legalábbis berlini léptékkel mérve: a Hertha hazai pályán 3–0-ra nyert a Hamburg ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójának szombati játéknapján. A Hamburg nem nevezte Stieber Zoltánt, mint ahogyan a Stuttgart elleni győzelmet az utolsó pillanatokban elszalasztó Hoffenheim sem Szalai Ádámot.

A februárban hivatalba lépő Dárdai Pállal először aratott ilyen fölényes győzelmet a berlini csapat tétmérkőzésen. A Hertha ezt megelőzően legutóbb 2014 őszén szerzett legalább három gólt: éppen mai ellenfelét, a Hamburgot verte meg 3–0-ra tavaly októberben, majd decemberben 4–4-et játszott a Frankfurttal.

„Az volt a terv, hogy az első húsz percben megszerezzük a vezetést, ezt meg is valósítottuk – idézi a Bundesliga hivatalos oldala Dárdai Pált. – Sajnos azonban hiába nyílt elegendő hely két csatárunk számára, sokáig nem tudtunk újabb gólt szerezni. A második félidőre ezt átbeszéltük, de hozzá kell tennem, szerencsénk volt, hogy megúsztuk az egyenlítő gólt. Kettő–nulla után aztán már ünnepi volt az előadás."

„Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, az is volt – értékelt Bruno Labbadia, a Hamburg szakvezetője. – Az elején a Hertha nem engedte, hogy kibontakozzunk, de hiába volt játékosainál a labda, nem igazán tudtak mit kezdeni vele, szerintem a semmiből kaptuk az első gólt. A második félidőben aztán már egyszerűen rosszul játszottunk.”

Szombaton Salomon Kalou szerezte meg a vezetést a 17. percben, majd az elsőnél sokkal pörgősebb második félidő hajrájában a másik támadó, Vedad Ibisevic percei következtek: a nyáron igazolt bosnyák légiós rövid idő leforgása alatt két gólt is lőtt, így eddigi öt Hertha-bajnokiján már négy találatnál jár – jó vásár volt!

A Hertha sorozatban a harmadik hazai mérkőzését is megnyerte, és ha az idegenbeli találkozókat is figyelembe vesszük, először épített hármas veretlenségi sorozatot a 2015–2016-os bajnokságban. Dárdai Pál csapata az igen előkelő negyedik helyen áll. A Herthának amúgy jól megy odahaza a HSV ellen, 33 berlini bajnokijukból 21-et megnyert.

RÖVIDEN A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

SZALAI ÁDÁM NÉLKÜL. A magyar támadót ezúttal sem nevezte a Hoffenheim, amely Kevin Volland révén kétszer is vezetést szerzett a Stuttgart ellen, mégis be kellett érnie a döntetlennel. A Hoffenheim 13 pontot veszített el azokon a mérkőzéseken, amelyeken vezetett – ennél rosszabb mutatója egyik csapatnak sincs ebben a szezonban.
FELÉBREDTEK. A szezont tragikusan kezdő, már edzőt is cserélő Mönchengladbach bedarálta a Wolfsburgot is, így győzelmi szériája már három bajnokit számlál. A beugró Andre Schubert máris történelmet írt: ő a zöld-fehérek első edzője, aki megnyerte az első három bajnoki mérkőzését.
REPÜL AZ ÚJONC. Az Ingolstadt ugyanúgy döntetlenre állt a szünetben, mint a korábbi hét fordulóban, de ennél jóval érdekesebb, hogy története során először egynél több gólt szerzett élvonalbeli bajnokin – naná, hogy le is győzte a Frankfurtot.
FORDULAT. A Hannover ebben a szezonban először úszta meg kapott gól nélkül a mérkőzését, és mivel egyszer betalált a Werdernek, elkönyvelte idénybeli első győzelmét.

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Hertha BSC–Hamburg 3–0 (S. Kalou 17., Ibisevic 77., 79.)
Mönchengladbach–Wolfsburg 2–0 (Nordveit 76., I. Traoré 79.)
Hannover–Werder Bremen 1–0 (S. Sané 55.)
Hoffenheim–VfB Stuttgart 2–2 (Volland 33., 77. – az elsőt 11-esből, ill. Kliment 64., Werner 90.)
Ingolstadt–Eintracht Frankfurt 2–0 (Gross 78., Lex 85.)

1. Bayern München 7 7 23–3 +20 21
2. Borussia Dortmund 7 5 2 21–6 +15 17
3. Schalke 7 5 1 1 10–5 +5 16
4. Hertha 8 4 2 2 11–8 +3 14
5. Ingolstadt 8 4 2 2 6–6 0 14
6. Mainz 8 4 4 12–11 +1 12
7. Wolfsburg 8 3 3 2 10–10 0 12