nemzetisport.hu 2015.08.21 22:28 Frissítve: 2015.08.22 09:33

Bundesliga: Dárdaiék az élen, de nem lett meg a kettőből kettő

A Hertha BSC hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Werder Bremennel a német labdarúgó Bundesliga 2. fordulójának nyitányán, így a szombati játéknap előtt Dárdai Pál csapata vezeti a tabellát.

Dárdai Pál az eredménnyel nem lehet teljesen elégedett (Fotó: AFP)

A berlini Olimpiai Stadion ötvenezer nézője igen jó Hertha-kezdésnek tapsolhatott: Dárdai Pál csapata erősen nyitott és a 6. percben egy némiképp szerencsés góllal meg is szerezte a vezetést. Jens Hegeler lövése pont Valentin Stocker elé pattant le, a svájci gyorsan eszmélt és a léc alá vágta a labdát, megszerezve szezonbeli első gólját (1–0).

Az első fordulóban a Schalkétól nagy pofont kapó Werder percekig csak emésztette a berlini gólt, a Hertha felfutó szélsőhátvédei rendre zavart okoztak, de a brémaiak megúszták újabb találat nélkül – és a félidő közepén egyenlíteni is tudtak. A semmiből jött a gól: Ulisses Garcia ívelt középre, Thomas Kraft kapus kiindult, de meggondolta magát, a pillanatnyi zavart pedig a Fortunával sem hadilábon álló Anthony Ujah használta ki (1–1). Kraft dühösen osztotta ki a védőket, de ő is alaposan benne volt a gólban.

Dárdai a meccs után: „Tisztességesen kezdtük a szezont”

Az egyenlítő gól után a Werder megfogta a Herthát, mely a második félidőre viszont újult erővel jött ki. A Dárdai-csapat sorozatos támadásokkal nyitotta a játékrészt és az 51. percben kis híján megint előnybe került: Salomon Kalou sarokkal nagyszerűen játszott Stocker elé, aki kilépett és lőtt, a labda Theodor Gebre Selassién magasra fölperdült, majd elkocogott a bal sarok mellett. A brémaiak kapusa, Felix Wiedwald eléggé megkönnyebbülhetett...

A jobb oldalon ingajáratban közlekedő Pekarík a 65. percben óriási helyzetben az oldalhálóba lőtt, a Werder ettől már felébredt, és néhány veszélyes akcióval válaszolt. A hajrában aztán hatalmas mázlija volt többször is a Herthának: előbb Sebastian Langkampot akadályozta meg a léc abban, hogy öngólt szerezzen, majd Jannik Vestergaard bólintott a kapufára. A Hertha remek kezdése után el is dönthette volna a mérkőzést, ám a hajrában látottak alapján a kettes is benne volt – a döntetlen alighanem igazságos eredmény, mellyel a Hertha az élről várja a szombati játéknapot.

A Hertha az elején, a Werder a végén dönthetett volna – az iksz igazságos (Fotó: AFP)

Német labdarúgás nemzetisport.hu

Két és fél héttel a kupakiesés után Dárdai Pál Herthája a bajnokságban is kikapott a Bayerntől.

2019.02.17 22:45:08

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.