Bundesliga: Dárdaiék az élen, de nem lett meg a kettőből kettő

2015.08.21. 22:28
Dárdai Pál az eredménnyel nem lehet teljesen elégedett (Fotó: AFP)
A Hertha BSC hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Werder Bremennel a német labdarúgó Bundesliga 2. fordulójának nyitányán, így a szombati játéknap előtt Dárdai Pál csapata vezeti a tabellát.

A berlini Olimpiai Stadion ötvenezer nézője igen jó Hertha-kezdésnek tapsolhatott: Dárdai Pál csapata erősen nyitott és a 6. percben egy némiképp szerencsés góllal meg is szerezte a vezetést. Jens Hegeler lövése pont Valentin Stocker elé pattant le, a svájci gyorsan eszmélt és a léc alá vágta a labdát, megszerezve szezonbeli első gólját (1–0).

Az első fordulóban a Schalkétól nagy pofont kapó Werder percekig csak emésztette a berlini gólt, a Hertha felfutó szélsőhátvédei rendre zavart okoztak, de a brémaiak megúszták újabb találat nélkül – és a félidő közepén egyenlíteni is tudtak. A semmiből jött a gól: Ulisses Garcia ívelt középre, Thomas Kraft kapus kiindult, de meggondolta magát, a pillanatnyi zavart pedig a Fortunával sem hadilábon álló Anthony Ujah használta ki (1–1). Kraft dühösen osztotta ki a védőket, de ő is alaposan benne volt a gólban.

Az egyenlítő gól után a Werder megfogta a Herthát, mely a második félidőre viszont újult erővel jött ki. A Dárdai-csapat sorozatos támadásokkal nyitotta a játékrészt és az 51. percben kis híján megint előnybe került: Salomon Kalou sarokkal nagyszerűen játszott Stocker elé, aki kilépett és lőtt, a labda Theodor Gebre Selassién magasra fölperdült, majd elkocogott a bal sarok mellett. A brémaiak kapusa, Felix Wiedwald eléggé megkönnyebbülhetett...

A jobb oldalon ingajáratban közlekedő Pekarík a 65. percben óriási helyzetben az oldalhálóba lőtt, a Werder ettől már felébredt, és néhány veszélyes akcióval válaszolt. A hajrában aztán hatalmas mázlija volt többször is a Herthának: előbb Sebastian Langkampot akadályozta meg a léc abban, hogy öngólt szerezzen, majd Jannik Vestergaard bólintott a kapufára. A Hertha remek kezdése után el is dönthette volna a mérkőzést, ám a hajrában látottak alapján a kettes is benne volt – a döntetlen alighanem igazságos eredmény, mellyel a Hertha az élről várja a szombati játéknapot.

A Hertha az elején, a Werder a végén dönthetett volna – az iksz igazságos (Fotó: AFP)