Bundesliga: Dárdai Pál csapata nyerte a magyaros derbit

2015.03.20. 22:20
Peter Pekarík, a berliniek álarcos légiósa megnyeri párharcát (Fotó: Imago)
Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC idegenben 1–0-ra legyőzte a Stieber Zoltánt foglalkoztató Hamburgot a kiesőzónából menekülni igyekvő két csapat péntek esti mérkőzésén, a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójának nyitányán.
DÁRDAI RÖVID ÉRTÉKELÉSE
„Az első félidőben jobb volt a Hamburg, de a szünet után feljavultunk és rászolgáltunk a győzelemre – összegzi Dárdai Pál értékelését a Bundesliga hivatalos honlapja. – Nagyon fontos sikert értünk el, de még mindig nem dőlhetünk hátra. Ha viszont a válogatott mérkőzések miatti szünetet követően legyőzzük a Paderbornt, akkor már derűsebben tekinthetünk a jövőbe."

A Hamburger SV hivatalos honlapja is idézi a berliniek magyar vezetőedzőjét, aki a gólról és a győzelem megalapozottságáról azt mondta:

„Köszönet a csapatnak és a segítőimnek, akik részt vettek a rögzített szituációk begyakorlásában. Szerencse is kellett ahhoz, hogy egy ilyenből végül sikerüljön betalálnunk, de ami a végeredmény igazságosságát illeti, nekünk három százszázalékos helyzetünk is volt, amíg a Hamburgnak csak egy akadt."

Joe Zinnbauer, a Hamburg vezetőedzője sajnálkozott, hogy a jó kezdés ellenére csapata képtelen volt a kapuba találni, de mint mondta: nem adják fel a harcot, mindent megtesznek a bennmaradás kiharcolásáért.

Az első félidő inkább a Stieber Zoltánt a teljes meccsen soraiban tudó Hamburg tervei szerint alakult, más kérdés, hogy hiába célozta meg többször a kaput a hazai együttes, a vezetést nem sikerült megszereznie. A 6. percben éppen a magyar játékos megpattanó lövését tolta ki a léc alól Thomas Kraft kapus.

A HSV igyekezett kapujához szögezni a vendégcsapatot, amelynek játékosai alkalmanként szabálytalanságokkal igyekeztek „levegőhöz jutni”.

A játékrész utolsó tíz percét Stieber kapu mellé kanyarodó távoli lövése nyitotta meg, majd a 45. percben veszélyes kontrát vezethetett a berlini csapat, csakhogy Änis Ben-Hatira lövése elakadt a visszaérő védőkben – maradt a nulla–nulla.

A szünet után már sokkal bátrabban támadott Dárdai Pál csapata, a 64. percben Salomon Kalou könnyedén meg is szerezhette volna a vezetést: egy jobb oldali beadás után az elefántcsontparti támadó ajtó-ablak helyzetben fejelhetett, fel sem kellett ugrania, de labdája a kapus ölében végezte.

A 81. percben Cléber, a hamburgi védelem oszlopa megkapta második sárga lapját, és a Hertha szinte azonnal büntetett: a 84. percben Marvin Plattenhardt kanyarított a bal oldalról, a térfél közepéről szabadrúgást a kapu elé, és Sebastian Langkamp hét méterről a kapu közepébe csúsztatott. 0–1

Dárdai csapata immár négy forduló óta nem kapott ki – ennél hosszabb élő veretlenségi sorozattal csupán négy csapat büszkélkedhet a mezőnyben: a Bayern München, a Mönchengladbach, a Leverkusen és a Dortmund.