Bundesliga: Dárdai fia kis híján hős lett Sallaiék ellen

2018.10.21. 17:25
Nem bírt egymással a Hertha és a Freiburg (Fotó: AFP)
Nem bírt a Dárdai Pál irányította Hertha BSC labdarúgócsapata a Sallai Rolanddal felálló Freiburggal (1–1) a német Bundesliga 8. fordulójában.

A 7. percben megszerezte a vezetést a Hertha gyakorlatilag a mérkőzés első helyzetéből: a remek szezont futó Ondrej Duda fordult kapura a tizenhatoson belül, tíz méterről a kapu bal oldalába tekert. A szlovák légiósnak ez volt a hatodik találata a szezonban, ezzel vezeti a berliniek házi góllövőlistáját (1–0).

Jobban is futballoztak Dárdai Pál tanítványai az első fél órában, a 36. percben egy távoli lövéssel mégis egyenlített a Sallai Rolandot a kezdőbe nevező Freiburg. Robin Koch bombája talált utat a hazaiak kapujába, a kifelé kanyarodó löketet nem tudta védeni Jarstein kapus (1–1).

A szünetben így 1–1-et mutatott az eredményjelző az Olimpiai Stadionban. A fordulás után a vendégek voltak valamivel aktívabbak, a 89. percben eldőlhetett volna a találkozó. A csereként beállt Dárdai Palkó esett el a tizenhatoson belül Gulde mellett, s Cortus játékvezető a büntetőpontra mutatott. A videó visszanézés után azonban felülbírálta ítéletét, és szabadrúgással jöhetett a Freiburg.

Az eredmény így nem változott. A Hertha nem tudott fellépni a dobogóra, a Freiburg értékes idegenbeli ponttal gazdagodott.