nemzetisport.hu 2015.12.12 20:47 Frissítve: 2015.12.12 20:58

Bundesliga: Chicharito és Kiessling kegyetlenül végzett a Gladbachhal

Véget ért a Borussia Mönchengladbach nagy szériája a német labdarúgó Bundesligában: André Schubert irányításával a Gladbach még nem szenvedett vereséget a bajnokságban, most igen – 5–0-ra kapott ki a Bayer Leverkusentől.

Az első félidőben még semmi sem utalt arra, hogy a Leverkusen földbe döngöli ellenfelét: Stefan Kiessling ugyan megszerezte a vezetést a hazaiaknak, de az 1–0 nem tűnt behozhatatlan hátránynak, főleg az önbizalommal teli Gladbach-játékosoknak.

Egyenlítés helyett viszont összeomlás jött: a 63. és a 76. perc között Javier „Chicharito" Hernández háromszor is betalált, miközben Kiessling is beköszönt egyszer; a Mönchengladbach tízmérkőzéses bajnoki veretlenségi sorozatának nagyon csúnya vége lett (5–0). Az eredmény azt jelenti, hogy a Darmstadtot kiütő Hertha BSC a dobogón marad.

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Borussia Mönchengladbach 5–0
(Kiessling 30., 66., J. Hernández 63., 75., 76.)

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.