Bundesliga: Bayern-siker Stuttgartban, Kleinheislerék kulcsmeccset buktak

2016.04.09. 17:33
Alaba betalált, a Bayern sikeresen tudta le a stuttgarti látogatást (Fotó: Reuters)
A listavezető Bayern München 3–1-re győzött a VfB Stuttgart otthonában, míg a Kleinheisler Lászlót a 81. perctől bevető Werder Bremen kulcsfontosságú meccset bukott el otthon az Augsburggal szemben a német labdarúgó Bundesliga 29. fordulójában. Hamburgban nyert a Darmstadt, a Huszti Szabolcsot nélkülöző Eintracht Frankfurt otthon kapott ki a Hoffenheimtől, továbbá egy jó hír a Hertha-drukkereknek: a berlinieket üldöző Mönchengladbach vereséget szenvedett az Ingolstadttól.

STUTTGART–BAYERN MÜNCHEN

Pep Guardiola igen erős kezdőcsapattal (Neuer – Kimmich, Javi Martínez, Alaba – Rafinha, Vidal, Xabi Alonso, Bernat – Götze, Ribéry – Lewandowski) tisztelte meg a Stuttgartot, közelgő BL-játéknap ide vagy oda. Az első fél órában egyik szombati Bundesliga-mérkőzésen sem esett gól, itt tört meg a jég, igaz, ehhez a VfB játékosa, Georg Niedermeier kellett, aki Robert Lewandowski elől akart tisztázni, de a saját kapujába talált. Arturo Vidal ekkor már a kispadon ült, miután a 22. percben sárga lapot, két perccel később figyelmeztetést kapott, ezért Guardiola gyorsan inkább lehívta középpályását, mielőtt kiállítják.

A Bayern a szünet után gyorsan növelte előnyét David Alaba révén, de jött a 63. percben az ellencsapás Daniel Didavitól, így a Stuttgartnak még maradt egy kis reménye. Helyzete is volt – egy alkalommal Alaba nagyon nagyot mentett –, ám az utolsó szó a rekordbajnoké lett, a hajrára csereként beszálló Douglas Costa egy szép lövéssel döntötte el a meccset, amely 1–3-mal ért véget.

A TÖBBI PÁLYÁN

Kleinheisler László a tavasszal megszokottaknak megfelelően a kispadon kezdte a Bremen mérkőzését, a brémaiaknál az Augsburg vendégeskedett. A két, kiesés ellen harcoló csapat csatájában a Werder lélektanilag fontos pillanatban, a 43. percben szerzett vezetést, az első Bundesliga-találatát megszerző Florian Grillitsch révén. Az Augsburg Alfred Finnbogason fejesével egyenlített, majd a Werder stábja szokás szerint késői cseréket húzott, Kleinheisler a 81. percben lépett pályára.

A döntetlen egyik csapatnak sem segített volna igazán sokat, no de nem is maradt iksz, a 87. percben megint az FCA csapott le, és Hong Dzsong Ho góljával megnyerte a találkozót – a Bremen maradt osztályozós helyen a fontos mérkőzés elvesztésével.

Huszti Szabolcs a sérülését követően nem játszhatott az Eintracht Frankfurt–Hoffenheim meccsen, melyet a veszélyzónából menekülő vendégek Nadiem Amiri és Mark Uth góljával nyertek meg.

A HSV játékosai egész héten külön edzésekkel készültek a Bundesliga levegőben talán legveszélyesebb csapatának számító Darmstadt beíveléseire, ehhez képest nyilván fejesből kapituláltak a 38. percben, Aytac Sulu talált be a hamburgiaknak. A középhátvéd már a hetedik bajnoki góljánál jár a szezonban! Jérome Gondorf szerezte a második darmstadti gólt, ezzel az újonc simán nyert Hamburgban, még úgy is, hogy a HSV a végén szépíteni tudott.

A Mönchengladbach nem tudta kihasználni a Hertha botlását, mert némi meglepetésre kikapott Ingolstadtban, így maradt négy ponttal a berliniek mögött.

Az esti mérkőzésen a sárga lapok miatt kényszerpihenőjét töltő Julian Draxler nélkül pályára lépő Wolfsburg az 53. percben szerezte meg a vezetést a remekül szereplő Mainz ellen: Bruno Henrique volt az előkészítő, a higgadtan végrehajtó André Schürrle a befejező. Ez volt a világbajnok csatár hatodik bajnoki gólja a szezonban.

Nem bizonyult hosszú életűnek a wolfsburgi vezetés, a 66. percben Jairo egyenlített, s ezzel beállította a végeredményt – gól már nem esett, a sárga lapok viszont sorra villantak, sőt a 91. percben Dante megkapta a másodikat is, így a következő fordulóban a Wolfsburg nélkülözni kénytelen egyik kulcsemberét.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ

Hamburg–Darmstadt 1–2 (Holtby 91., ill. Sulu 38., Gondorf 54.)
Stuttgart–Bayern München 1–3 (Didavi 63., ill. Niedermeier 31. – öngól, Alaba 52., Douglas Costa 89.)
Werder Bremen–Augsburg 1–2 (Grillitsch 43., ill. Finnbogason 53., Hon Dzsong Ho 87.)
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 0–2 (Amiri 62., Uth 90.)
Ingolstadt–Mönchengladbach 1–0 (M. Hartmann 88.)
Wolfsburg–Mainz 1–1 (Schürrle 53., ill. Jairo 66.)

1. Bayern München 29 24 3 2 69–14 +55 75
2. Borussia Dortmund 28 21 4 3 67–28 +39 67
3. Hertha 29 14 7 8 39–34 +5 49
4. Mönchengladbach 29 14 3 12 59–45 +14 45
5. Bayer Leverkusen 28 13 6 9 42–33 +9 45