Ribéry góllal tért vissza a győztes Bayernbe

2014.09.13. 15:29
Franck Ribéry tette biztossá a Bayern győzelmét, meg is ünnepelte (Fotó: Reuters)
A német labdarúgó-bajnokság, a Bundesliga harmadik fordulójában a Bayern München hazai pályán 2–0-ra megverte a lelkes játékot, de mérsékelt teljesítményt nyújtó Stuttgartot. A meccsen a hosszú idő után újra pályára lépő Franck Ribéry is gólt szerzett.

Nagyon bátran kezdett a Stuttgart, elsősorban a jobb oldalon igyekezett támadást vezetni a vendégcsapat. Nagyjából öt percig tartott ez az állapot, a Bayern München átvette a kezdeményezést, és elsősorban a 25. születésnapját ma ünneplő Thomas Müller révén többször is helyzetbe került az első negyedórában. Gól azonban nem született, mert Ulreich mindannyiszor védett.

RÖVIDEN A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

Szalai Ádám végigjátszotta a szombati mérkőzést a Hoffenheimben, amely Anthony Modeste lövésével a második félidő elején szerezte meg a vezetést a Wolfsburg ellen. Ivica Olic nem sokkal a lefújás előtt egyenlített, így a Hoffenheim veretlensége megmaradt ugyan, de a zsebben lévőnek tűnő három pontból csak egy lett.

A Dortmund két nyári igazolása góljával már a szünetig megnyugtató előnyt szerzett a Freiburg ellen: Adrián Ramos sorozatban a harmadik klubmeccsén talált a kapuba, a japán Kagava Sindzsi pedig – éppen Ramos passzából – góllal tette emlékezetessé első dortmundi fellépését a manchesteri évek után. Egy-egy gól maradt a második játékrészre is, simán nyert a Borussia.

S ha már japán gólszerző: Okazaki Sindzsi kétszer is beköszönt, berlini duplájának köszönhetően a Mainz két döntetlen után elkönyvelte idénybeli első győzelmét.

Az abszolút újonc Paderborn továbbra is őrzi veretlenségét – szombati vendége, az élvonalba nyáron visszatérő Köln a veretlenségen túl azt is elmondhatja magáról az újabb 0–0 után, hogy a mezőnyben egyedüliként még nem kapott gólt.

Az eddig nyeretlen két csapat szombat esti mérkőzésén a Mönchengladbach hazai pályán 4–1-re legyőzte a Schalkét, és feljött a negyedik helyre.

Nem volt ugyan vészes a Bayern nyomása, de fölényben játszottak a bajorok. A Stuttgart szögletekből veszélyeztetett, mivel Rüdigert kétszer is szabadon hagyták, csakhogy a védő fejesei nem találtak kaput.

Aztán a 27. percben váratlanul vezetést szerzett a Bayern. A Bernat elleni szabálytalanságért megítélt szabadrúgást kifejelték a stuttgarti védők, csakhogy röviden, éppen Götze elé, aki nem lőtte el egyből a labdát, hanem csinált egy finom cselt befelé, majd a lábak között, 12 méterről, jobbról a hosszú sarokba lőtt. 1–0

A Bayern rendkívül megnyugodott ettől a góltól, és nem nagyon erőltette már az akciókat. A Stuttgart pedig el sem jutott a hazaiak kapujáig. Úgy csorgott le az első félidő, hogy alig-alig lehetett említésre méltó momentumot följegyezni. Amit meg lehetett, az nem volt éppen szívderítő, hiszen a 44. percben le kellett cserélni a súlyos térdsérüléséből nem is olyan régen felépült Badstubert, akiről a meccs végére kiderült, hogy szerencsére nagyobb volt az aggodalom, mint maga a sérülés.

A második félidőben annyiban változott a meccs képe, hogy a Bayern feljebb tolta a támadósorát, és beszorult a Stuttgart. Ez azonban nem jelentette azt, hogy több lett a helyzet, hogy több gólveszélyt lehetett volna látni. Arra viszont jó volt, hogy a VfB ne jusson el a bajorok kapuja elé. A félidő sokáig egyetlen igazán gólveszélyes akcióját a 72. percben láthattuk, amikor Xabi Alonso lövése megpattant egy védőn, így éppen a lécen csattant a labda, a kipattanót Lewandowski egyből kapura küldte, az ő lövése viszont a bal oldali kapufáról jött ki.

Mégsem maradtunk gól nélkül, mert a 85. percben a hosszú szünet után újra pályára lépő Ribéry megduplázta a hazai előnyt. Müller kiváló ütemben indította a bal oldalon az akciót követő Ribéryt, aki betört a tizenhatoson belülre, és hat méterről, az elé kimozduló Ulreich lába között a kapuba lőtte a második Bayern-gólt. 2–0

A Bayern München mérsékelt teljesítménnyel is nyert, és megerősítette helyét a bajnokság élmezőnyében.

Bayern München–Stuttgart 2–0

Borussia Dortmund–Freiburg 3–1

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
3. forduló

Szeptember 13., szombat
Bayern München–VfB Stuttgart 2–0 (Götze 27., Ribéry 85.)
Borussia Dortmund–Freiburg 3–1 (Ramos 34., Kagava 41., Aubameyang 75., ill. Sorg 90.)
Hoffenheim–Wolfsburg 1–1 (Modeste 55., ill. Olic 89.)
Hertha BSC–Mainz 1–3 (Ronny 86., ill. Okazaki 36., 91., Allagui 70.)
Paderborn–1. FC Köln 0–0
Borussia Mönchengaldbach–Schalke 4–1 (Hahn 17., 50., M. Kruse 58., Raffael 79., ill. Choupo-Moting 52. – 11-esből)