Gulácsiék állták a sarat, a Leipzig pontot szerzett a Bayern otthonában!

2020.02.09. 17:52
Gulácsi látványos védéseire nagy szüksége volt a vendégcsapatnak (Fotó: AFP)
Nem hozott gólt a német labdarúgó Bundesliga 21. fordulójának csúcsrangadója: az Allianz Arenában 0–0-ra végzett a listavezető Bayern München a második helyen álló RB Leipzig csapatával. Gulácsi Péter kulcsfontosságú védésekkel járult hozzá a lipcseiek pontszerzéséhez, Willi Orbán sérülése után még mindig nem bevethető.

A szombati Leverkusen–Dortmund (4–3) őrülete után csalatkozniuk kellett azoknak, akik hasonló mérkőzést vártak a csúcsrangadótól: a Bayern München és az RB Leipzig jóval taktikusabb – és jóval kevesebb helyzetet, gólt pedig egyáltalán nem – hozó félidővel nyitott. S a folytatás sem volt „góldúsabb”…

A Bayern a papírformának megfelelően kezdeményezően lépett fel, szélsőhátvédei alaposan megdolgoztatták a lipcsei hátsó alakzatot, ám helyzetet nem sokat sikerült kialakítani. A gólzsák Robert Lewandowskihoz igazából kétszer jutott el a labda ígéretes helyzetben, egyszer a blokkoló védők toltak ki vele, másodszor befelé tartott a labdája, ám a remek teljesítményt nyújtó Dayot Upamecano menteni tudott. Gulácsi Péternek is volt azért dolga: a mérkőzés elején látványos vetődéssel kellett hárítania Thiago Alcántara szép csavarását. Az RB Leipzig elsősorban a védekezésre összpontosított, nagyobb helyzetbe egyszer került, ám akkor Timo Werner rosszul célzott – a két élcsapat 0–0-ról folytatta a második félidőben.

A fordulás után két kihagyott ziccerrel fagyasztotta meg a Leipzig a hazai szurkolók ereiben a vért, előbb Marcel Sabitzer, majd Werner rontott, illetve utóbbi jól kihasználta Manuel Neuer hibáját, ám lövését David Alaba menteni tudta. Az 54. percben a VAR-egység (helyesen) felülbírált a Bayern javára megítélt tizenegyest (les miatt), így aztán maradt a patthelyzet.

Hans-Dieter Flick egy óra után „unta meg”, hogy csapatából hiányzik az átütő erő, beküldte Philippe Coutinhót a veszélytelenül futballozó Serge Gnabry helyére. Helyzete mégsem a Bayernnek, hanem a Leipzignek volt: egy kontra után Christopher Nkunku majdnem gólt rúgatott Timo Wernerrel, aki ziccerben megdöbbentő módon még a kaput sem találta el…

A Bayern sem „bírta ki” kihagyott ziccer nélkül, a hajrát Leon Goretzka helyzete vezette be, ám Gulácsi tökéletesen olvasta a támadó középpályás szándékát, és remek védéssel tartotta a 0–0-t. Ennél nagyobb lehetőség már nem is volt a végjátékban, az első félidő alapján a Bayern bosszankodhat jobban a gól nélküli döntetlen miatt, ám a másodikban az RB Leipzig jobb helyzetkihasználással nyerhetett volna – az iksz alighanem igazságos.

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
Bayern München–RB Leipzig 0–0
SZOMBATI EREDMÉNYEK
Bayer Leverkusen–Borussia Dortmund 4–3 (Volland 20., 43., Bailey 81., L. Bender 82., ill. Hummels 22., Can 33., Guerreiro 65.)
Freiburg–Hoffenheim 1–0
(Waldschmidt 39. – 11-esből)
Hertha BSC–Mainz 1–3 (Bruma 84. – öngól, ill. Quaison 17., 82., 94. – a harmadikat 11-esből)
Schalke–Paderborn 1–1 (Kutucu 63., ill. Gjasula 81.)
Werder Bremen–Union Berlin 0–2 (Bulter 53., 73.)
Wolfsburg–Düsseldorf 1–1 (Steffen 50., ill. Zimmermann 13.)

A Borussia Mönchengladbach–1. FC Köln mérkőzést a Sabine vihar miatt elhalasztották.

1. Bayern München 21 13 4 4 58–23 +35 43
2. RB Leipzig 21 12 6 3 53–25 +28 42
3. Borussia Dortmund 21 11 6 4 59–32 +27 39
4. Mönchengladbach 20 12 3 5 38–23 +15 39
5. Bayer Leverkusen 21 11 4 6 35–27 +8 37