Szalai ziccert rontott, majd kiállították, a Bayern kiütötte a Hoffenheimet

2014.11.22. 15:25
Götze bombagólt lőtt, a Bayern hengerelt (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójában a tabellát veretlenül vezető Bayern München 4–0-ra legyőzte Szalai Ádám klubját, a Hoffenheimet. A vendégek magyar csatára 20 percet játszott, ezalatt kihagyott egy ziccert, és kiállíttatta magát.

A veretlenül listavezető Bayern München Szalai Ádám klubját, az ötödik helyezett Hoffenheimet fogadta a Bundesliga 12. fordulójában. A magyar támadó gólt szerzett a legutóbbi fordulóban a Köln elleni találkozón, amelyet végigjátszott, ezúttal azonban a francia Anthony Modeste került a helyére, Szalai a padon kezdett.

A másik oldalon újra összeállt a „Robbery": Arjen Robben és Franck Ribéry a 2014-es, Real Madrid elleni BL-elődöntő óta először kezdett együtt.

A találkozót a Hoffenheim kezdte jobban, sőt az első percekben álmosan passzolgató hazaiak hibáit kihasználva kis híján a vezetést is megszerezte a 9. percben: villámgyors kontra végén a Szalai helyén játszó Modeste bólinthatott, a labda azonban egy centivel elszállt a léc fölött.

Az első negyedóra tanácstalansága után felpörgött a Bayern, és futószalagon dolgozta ki a lehetőségeket, majd a 23. percben megzörgette a hálót: Mario Götze unta meg a tologatást, gondolt egy merészet, és 25 méterről, jobbal bombázott, a lökete védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba (1–0).

A bombagól után már esélyt sem adtak a bajorok a vendégeknek, hamar jött a második találat is: egy tökéletesen kidolgozott akció végén Robben emelt középre, bent Robert Lewandowski teljesen üresen állt, így könnyedén bólinthatott a kapuba (2–0). A szerencsének köszönhette a Hoffenheim, hogy az eredményjelző „csak" 2–0-t mutatott a szünetben.

A utolsó húsz percre beállította Szalai Ádámot Markus Gisdol, és a magyar csatár azonnal helyzetbe is került: három méterre a kaputól lőhetett, de csak a visszafutó Neuer bal lábát találta el a gólvonalon.

A végén Bastian Schweinsteiger is lehetőséget kapott a hosszú kényszerpihenő után (ebben a szezonban először), a Bayern pedig újra betalált: Lewandowski indította egy kényszerítővel Arjen Robbent, a holland kilépett két védő között, majd gyönyörű mozdulattal elpöccintette a labdát Baumann mellett (3–0).

A kegyelemdöfést a kék-fehéreknek a csereként beálló Sebastian Rode adta meg: a Bayern fiatalja átvette a tizenhatos sarkában a labdát, aztán egy pattanás után a kapu bal oldalába tekert (4–0), beállítva a végeredményt.

A 90. percben újra felhördült a közönség, a játékvezető ugyanis egyből felmutatta a piros lapot Szalai Ádámnak, aki megtaposta Dante bokáját. Peter Gagelmann pár másodperccel később lefújta a találkozót.

Összefoglaló

A TÖBBI TALÁLKOZÓN

Reus megsérült (Fotó: Reuters)

A Dortmund Marco Reus góljával már 2–0-ra vezetett az újonc Paderborn otthonában, a hazaiak azonban szépíteni tudtak a 60. percben. Nem sokkal később Marvin Bakalorz becsúszva telibe találta Reus bokáját, a támadót le kellett cserélni.

A Paderborn játékosa sárga lappal megúszta az esetet. A 82. percben pedig egyenlített az újonc: az egy perccel korábban csereként pályára lépő Mahir Saglik pontot érő gólt szerzett.

Az élmezőnyben a második helyen álló Wolfsburg és a harmadik Mönchengladbach is kikapott. Előbbi a Schalke otthonában 0–3-ról szépített 3–2-re, míg a Borussia hazai környezetben 3–1-re veszített a Frankfurt ellen – pedig az 5. percben már vezetéshez jutott.

A Bundesliga 2014–2015-ös kiírásában utolsóként a Hertha is „elveszítette" idegenbeli nyeretlenségét azzal, hogy az esti mérkőzésen 2–1-re nyert a Köln otthonában.

Paderborn–Borussia Dortmund 2–2

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
12. FORDULÓ
Bayern München–Hoffenheim 4–0 (Götze 23., Lewandowski 40., Robben 82., Rode 87.)
Schalke–Wolfsburg 3–2 (Choupo-Moting 10., 22., Fuchs 25., ill. Olic 37., Bendtner 74.)
Borussia Mönchengladbach–Eintracht Frankfurt 1–3 (Nordtveit 5., ill. Stendera 54., A. Meier 57., Inui 73.)
Mainz–Freiburg 2–2 (J. Díaz 27., Bell 89., ill. Schmid 30., Mehmedi 58.)
Hannover 96–Bayer Leverkusen 1–3 (Gulselam 60., ill. Kiessling 46., Szon Hung Min 58., Bellarabi 71.)
Paderborn–Borussia Dortmund 2–2 (Rupp 60., Saglik 82., ill. Aubemeyang 12., Reus 45+1.)
Köln–Hertha 1–2 (Ujah 58., ill. Beerens 28., Ndjeng 86.)

1. Bayern München 12 9 3 31–3 +28 30
2. Wolfsburg 12 7 2 3 24–12 +12 23
3. Mönchengladbach 12 5 5 2 16–9 +7 20
4. Bayer Leverkusen 12 5 5 2 20–16 +4 20
5. Hannover 12 6 1 5 10–14 –4 19
6. Schalke 12 5 2 5 17–17 0 17
7. Hoffenheim 12 4 5 3 17–18 –1 17