A Bayern lazít: három év után először kapott három gólt hazai bajnokin

2014.03.29. 15:31
Nem a duplázó Claudio Pizarrón (jobbról a második) múlt, hogy nem nyert a Bayern (Fotó: Reuters)
A bajnoki címet kedden elhódító Bayern München hazai pályán 3–3-as döntetlent játszott a Hoffenheimmel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójának szombati játéknapján. A Dortmund Marco Reus mesterhármasával 3–2-re győzött Stuttgartban, a Leverkusen otthon nem tudta legyőzni a sereghajtó Braunschweiget (1–1).

BAYERN MÜNCHEN–HOFFENHEIM 3–3

A Hoffenheim egyáltalán nem illetődött meg a már bajnok Bayern München otthonában. Letámadta a hazaiakat, és többször helyzetbe került. A nagy hajtás meghozta az eredményét, hiszen a 23. percben Modeste révén megszerezte a vezetést. A Bayernnek ez a gól jelentette az ébresztőt, egyre nagyobb fölénybe kerültek a bajorok, és tíz perc alatt három gólt berámoltak a Hoffenheim kapujába. Pizarro kétszer is betalált, közte Shaqiri lőtt gólt. Ez a gyors erődemonstráció megnyugtatta a hazaiakat, ezért nem vették különösképpen a szívükre, hogy a félidő vége előtt Salihovic szabadrúgásból szépített (3–2).

EGY SOROZAT VÉGE
A Bayern – amely 19 mérkőzéses Bundesliga-győzelmi sorozattól búcsúzott szombat délután – legutóbb 2011 februárjában, a Dortmund ellen kapott három gólt hazai pályán bajnoki mérkőzésen (1–3). Sokat elárul a mostani meccsről, hogy a Hoffenheim hússzor találta el a bajor kaput; ílyesmire az utóbbi tíz évben egyetlen vendégcsapat sem volt képes Münchenben bajnoki mérkőzésen.

A második félidőben egy rendkívül kényelmes Bayern Münchent láthattunk. Hajmeresztő hibák a védelemben, mérsékelt teljesítmények sora – mintha a nagy ünneplés megártott volna, mert a sokkal motiváltabb Hoffenheim viszont jól játszott, és nagyon agresszívan letámadott. Ezért történhetett meg, hogy a 75. percben Firmino szép góllal egyenlített, ami nem volt éppen meglepetés, mert előtte már két-három helyzetet elpuskázott a vendégcsapat.

Az utolsó percekben is a Bayern kapuja előtt zajlott a küzdelem, és bár a végén Robben megnyerhette volna a meccset a bajnoknak, nem tudta bevenni a Hoffenheim kapuját. A játék képe alapján a Hoffenheim rászolgált az egy pontra, de ha nyert volna a vendégcsapat, az sem lett volna érdemtelen. A Bayern azonban legalább a veretlenségét megőrizte (3–3).

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

STUTTGART–BORUSSIA DORTMUND 2–3
A bennmaradásért küzdő Stuttgart több mint négy éve győzte le legutóbb a Dortmundot, az azóta lejátszott nyolc meccsen legfeljebb döntetlenre futotta az erejéből, most azonban a kiváló kezdés felcsillantotta a reményt: Christian Gentner és Martin Harnik egy-egy lövésével a 19. percben már két góllal vezetett a hazai csapat. A folytatás azonban már nem alakult ilyen kedvezően: Marco Reus duplájával egyenlített a Borussia, sőt a második gólt eredményező büntetőnél Georg Niedermeiert kiállították a hazai csapatból. Reus kihasználta az esélyt, a 83. percben belőtte saját maga, egyben csapata harmadik, győztes gólját. A 24 éves középpályás tavaly februárban, a Frankfurt ellen ért el legutóbb mesterhármast. A Dortmund 2003 óta először nyert meg kétgólos hátrányból bajnokit (akkor a Hamburgot verte 0–2-ről 3–2-re).

BAYER LEVERKUSEN–BRAUNSCHWEIG 1–1
A sereghajtó Braunschweig csupán egyet veszített el a megelőző öt bajnokijából, a Leverkusen hármat is, ettől függetlenül a hazaiak voltak a meccs esélyesei. Ezzel együtt az Eintracht szerezte meg a vezetést a második félidő elején, méghozzá egy csodálatos kapáslövéssel Ken Reichel jóvoltából. A megelőző három fordulóban szintén a kapuba találó Stefan Kiessling kezezésért megadott tizenegyesből gyorsan egyenlített, csakhogy a Bayer nem jött lendületbe, a 700. Bundesliga-mérkőzését játszó Braunschweig hazavitt egy pontot – a hazaiaknak meg füttykoncert jutott.

WOLFSBURG–EINTRACHT FRANKFURT 2–1
Négymeccsesre nyúlik a Wolfsburg veretlenségi szériája vagy sorozatban harmadszor is győz a Frankfurt? Stefan Aigner a második lehetőséget tartotta szimpatikusabbnak, a 11. percben védhetetlen lövéssel megszerezte a vezetést a vendégeknek, a második félidő azonban fordulatot hozott: Ivica Olic egyenlített, majd nem sokkal a lefújás előtt Naldo hatalmas felső sarkos lövéssel megszerezte a hazaiak győztes gólját.

MAINZ–AUGSBURG 3–0
Mindkét csapat a tabella első felében állomásozott a forduló előtt, ám az utóbbi meccseik nem sikerültek túl jól (két, illetve három nyeretlen forduló) – az egymás elleni meccs a Mainznak adhat új lendületet. A csapatba öt perccel a kezdés előtt egy sérülés miatt bekerülő Niko Bungert lövésével a hazaiak a 23. percben megszerezték a vezetést, majd Marwin Hitz kapus nem mindennapi öngóljával (a kapust saját játékosa bombázta fejbe, a labda onnan pattant a kapuba) még a szünet előtt növelték az előnyüket – addigra az augsburgiak két kényszerű cserén is túl voltak. A második félidőben Johannes Geis lövésével a Mainz biztossá tette győzelmét.

FREIBURG–NÜRNBERG 3–2
Az esti mérkőzésen a Freiburg 3–2-re legyőzte hazai pályán a Nürnberget. A házigazda sikerével kissé távolodott a kiesőzónától, a Nürnberg továbbra is szorongatott helyzetben van.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
Bayern München–Hoffenheim 3–3 (C. Pizarro 31., 40., Shaqiri 34., ill. Modeste 23., Salihovic 44., Roberto Firmino 75.)
Bayer Leverkusen–Braunschweig 1–1 (Kiessling 53. – 11-esből, ill. Reichel 47.)
Mainz–Augsburg 3–0 (Bungert 23., Hitz 38. – öngól, Geis 83.)
VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 2–3 (Gentner 9., Harnik 19., ill. Reus 30., 68., 83. – a másodikat 11-esből)
VfL Wolfsburg–Eintracht Frankfurt 2–1 (Olic 69., Naldo 89., ill. Aigner 11.)
Freiburg–Nürnberg 3–2
(Krmas 23., Mehmedi 53. – 11-esből, Klaus 65., ill. Pogatetz 6., Drmic 45. – 11-esből)