Ráijesztett a Bayernre a Dortmund, de végül kikapott

2014.11.01. 18:25
Nagy az öröm: a Bayern végül fordított (Fotók: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 10. fordulójának rangadóján a címvédő Bayern München a Borussia Dortmundot fogadta. A találkozón Marco Reus fejes góljával a vendégek kerültek előnybe, de a bajorok a második félidőben Robert Lewandowski és Arjen Robben találatával fordítani tudtak (2–1).

BUNDESLIGA
10. FORDULÓ

Bayern München–Borussia Dortmund 2–1 (Lewandowski 72., Robben 85. – 11-esből, ill. Reus 31.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Amióta 2012-ben bajnok lett a Borussia Dortmund, a Bayern München összesen 202 pontot szerzett a Bundesligában, a BVB meg csak 144-et, és összecsapásuk előtt tizennégy hely és tizennégy pont választotta el őket egymástól – mégis Európa egyik legjobban várt csúcsrangadójának számított a felek egymásnak feszülése.

Nem meglepő módon a házigazda müncheniek kezdtek veszélyesebben, de Roman Weidenfeller két bravúrral válaszolt a háza elejét érő kritikákra – majd egy Thomas Müller-ollózást ölbe kapva tarkón rúgta a labdával az ötösön kocogó, mit sem sejtő Henrih Mhitarjant. Pedig nem érdemelte meg az örmény, mert előtte nem sokkal majdnem véget vetett Manuel Neuer bajnoki góltalansági sorozatának 666 percnél, de lövését a bal kapufa hárította.

Ám ami késik, nem múlik, a Neuer-féle számláló megállt 688-nál, a nem sokkal előtte egy ziccert elpuskázó Pierre-Emerick Aubameyang beadását ugyanis a két középső védő között Marco Reus a kapuba fejelte. 0–1!

Nem váltott ki nagy csodálkozást a nézőkből, hogy még jobban belehúzott a München, de Robben és Müller egymást múlta alul a helyzetek értékesítésében, így némi meglepetésre a vendégek vonulhattak előnnyel pihenőre – a Bayern előző 11 bajnokiján nem kapott gólt az első félidőben.

Ott folytatták a csapatok a pihenő után, ahol abbahagyták: Weidenfeller kirúgta Robert Lewandowski ajtó-ablak ziccerét, majd folytatta övéi aprítását, ezúttal a szünetben a lesérülő Mats Hummelst váltó Neven Szubotics volt az áldozat. Az első találatban fő ludas Benatia közeli fejesénél már a kapus is verve volt, de célt tévesztett a marokkói.

A végtelenségig azonban nem húzhatta a BVB, és éppen az egyik „tékozló fiú", Robert Lewandowski rezgette meg a hálót (1–1)! A gól előtt a passzt a Franck Ribéry elől mentő Szuboticstól kapta, és nemcsak ezért lett a mérkőzés negatív hőse a szerb bekk: a hajrában eladta a labdát, éppen Ribérynek, aztán a 16-oson belül meg lerántotta a szélsőt. A büntetőt Arjen Robben magabiztosan értékesítette: 2–1-re fordított és nyert is végül nagy riválisa ellen a Bayern München.

Tíz bajnokin hetedik vereségét szenvedte el a Dortmund, ez kettővel több, mint bármelyik más élvonalbeli csapaté – zsinórban 14. bajnokiján is bezsebelte a három pontot a München. Ha nyer a Freiburg, kieső helyre csúszik a BVB...

1. Bayern München 10 7 3 23–3 +20 24
2. Wolfsburg 10 6 2 2 20–9 +11 20
3. Mönchengladbach 9 4 5 12–4 +8 17
4. Hoffenheim 9 4 5 13–7 +6 17
5. Bayer Leverkusen 10 4 4 2 17–15 +2 16
6. Hannover 10 5 1 4 7–11 –4 16
7. Schalke 10 4 2 4 14–13 +1 14
8. Mainz 10 3 5 2 13–12 +1 14