Jarstein kapus hibája után győzött a Bayern a Hertha ellen

2019.02.23. 15:22
Javi Martínez fejese három pontot ért (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójának szombati játéknapján a Bayern München hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Dárdai Pál vezette Hertha Berlint. A többi mérkőzésen kikapott a Mönchengladbach, és nyert a Freiburg, illetve a Mainz.

Két és fél héttel azt követően, hogy a Bayern hosszabbításos mérkőzésen 3–2-re legyőzte a Herthát a Német Kupa nyolcaddöntőjében, a Dárdai Pál vezette Hertha visszavágástól fűtve léphetett pályára az Allianz Arénában.

Más kérdés, hogy aztán az első félidő végén szórványos füttyszó kísérte a csapatokat az öltözőbe, igaz, ez legkevésbé volt a Hertha bűne: a berliniek valamivel többet veszélyeztették a Bayern kapuját, sőt, a 11. percben Davie Selke meg is zörgette a hálót, ám lesről indult, így érvénytelen volt a találata.

Bő negyedóra múlva Jérome Boateng mentette meg csapatát a góltól, amikor Salomon Kalou pöccintése után a kapu torkából tisztázott az érkező támadók elől.

Eközben a Bayern Kimmich lövését és Ribéry lesről indulva bemutatott esernyőjét leszámítva nem sok mindent tudott felmutatni az első félidőben, aminek eredménye volt a lefújáskor a Bayern-drukkerektől érkező füttyszó.

Fordulás után talán úgy tűnhetett a semleges nézők számára, hogy rákapcsolnak a hazaiak, de néhány szöglet után körülbelül tíz perc után véget is ért a nagy nyomás, amit jelzett az is, hogy Selke lövése után Kimmichnek kellett a gólvonalról mentenie.

A meccsen már másodszor kellett a hazaiaknak a kapu torkából tisztázniuk, és ez vélhetően ráébresztette őket, hogy mit is kéne csinálniuk – igaz, szükségük volt Rune Jarstein hibájára is. A sokadik szöglet után ugyanis a norvég kapus rosszul mozdult ki, így Javi Martínez fejese az üres kapuban köthetett ki.

MARTÍNEZ GÓLJA

Dárdai próbálta frissíteni a hátrányba kerülő Herthát, és az utolsó bő tíz percre beküldte fiát, Palkót is, ám arra nem számíthatott, hogy Karim Rekik elveszti a fejét a 84. percben, és piros lapot kap, miután összeakaszkodott Lewandowskival.

REKIK KIÁLLÍTÁSA

A Herthának így már nem volt esélye az egyenlítésre; győzelmével a Bayern pontszámban beérte a listavezető Borussia Dortmundot, amely vasárnap lép pályára.

A Mönchengladbach–Wolfsburg mérkőzésen hátrányban mehettek szünetre a tabella harmadik helyén álló hazaiak: a 38. percben Yannick Gerhardt szerezte meg a vezetést a vendégeknek. A továbbiakban Admir Mehmedi két góljával növelte előnyét a Wolfsburg, így a Gladbach hátránya nyolc pontra nőtt az első kettővel szemben.

A Sallai Rolandot továbbra is nélkülöző Freiburg már a 9. percben megszerezte a vezetést Nils Petersen góljával hazai pályán az Augsburg ellen. A szünetig megtriplázták az előnyüket a házigazdák: Petersen még egyszer betalált, és Vincenzo Grifo is eredményes volt. A fordulást követően Rami Khedira góljával szépített az Augsburg, ám Gian-Luca Waldschmidt és Florian Niederlechner góljai minden kételyt eloszlattak, így kiütéses győzelmet aratott a Freiburg.

A Schalke rossz formája folytatódott, ezúttal a Mainz otthonában kapott ki a Ruhr-vidéki csapat. A hazaiak Karim Onisiwo góljával szerezték meg a vezetést, majd a második félidő közepén meg is tudták duplázni azt Jean-Philippe Mateta révén. A hajrában Onisiwo még egyszer betalált, bebiztosítva a mainzi győzelmet. A Schalke már négy tétmeccs óta nyeretlen.

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ

Bayern München–Hertha BSC 1–0 (J. Martínez 62.)
Borussia Mönchengladbach–Wolfsburg 0–3 (Gerhardt 38., Mehmedi 68., 83.)
Freiburg–Augsburg 5–1 (Petersen 9., 43., Grifo 30., Waldschmidt 64., Niederlechner 85., ill. R. Khedira 52.)
Mainz–Schalke 3–0 (Onisiwo 18., 84., Mateta 73.)
Fortuna Düsseldorf–Nürnberg 2–1
(Ewerton 63. – öngól, Ayhan 83., ill. Löwen 41.)

1. Borussia Dortmund 22 15 6 1 54–23 +31 51
2. Bayern München 23 16 3 4 51–26 +25 51
3. Mönchengladbach 23 13 4 6 42–25 +17 43
4. RB Leipzig 22 12 5 5 41–19 +22 41
5. Wolfsburg 23 11 5 7 38–30 +8 38
6. Bayer Leverkusen 22 11 3 8 39–32 +7 36