nemzetisport.hu 2013.04.12 22:28 Frissítve: 2014.10.26 02:30

Bundesliga: balszerencsés gólok után kapott ki a Hannover

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójának nyitó mérkőzésén a Freiburg hazai pályán 3–1-es győzelmet aratott a Huszti Szabolcsot sérülés miatt nélkülöző Hannover ellen.

A találkozó 24. percében a Freiburg nem mindennapi öngóllal szerezte meg a vezetést. Jonathan Schmid bal oldalról érkező beadása a vendégek kapusa fölött is átszállva zavartalanul hagyta volna el a játékteret, a hosszú oldalon azonban Christian Schulz, a Hannover balhátvédje érthetetlen okokból beletette a lábát a labdába, amely így a bal alsó sarokba vánszorgott, öngól (1–0).

A sérült Huszti Szabolcsot nélkülöző vendégek válaszára a 36. percig kellett várni. Konstantin Rausch emelt a kapuba Mame Biram Diouf passzát követően (1–1).

A szünet előtt azonban ismét megszerezték a vezetést a hazaiak, miután Schmid középre passzolt labdáját a nyáron a Mönchengladbachba szerződő Max Kruse átvette, majd egy igazítás után a bal alsó sarokba vágta (2–1).

A Freiburg végérvényesen a 73. percben döntötte el a három pont sorsát, amikor Schmid kísérlete Ron-Robert Zieler kapus hóna alatt talált utat a kapuba, hárítható lövés volt... (3–1).

A Freiburg sorozatban a harmadik győzelmét aratta, és pontszámban utolérte a negyedik helyen álló Schalkét, a Hannover 15. mérkőzésén a 11. vereségét szenvedte el idegenben.

BUNDESLIGA, 29. FORDULÓ
Freiburg–Hannover 3–1
(Schulz 24. – öngól, Kruse 44., Schmid 73., ill. Rausch 36.)

Német labdarúgás nemzetisport.hu

Két és fél héttel a kupakiesés után Dárdai Pál Herthája a bajnokságban is kikapott a Bayerntől.

2019.02.17 22:45:08

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.