Bundesliga: az utolsó percekben csúszott le az élről a Schalke

2019.10.05. 20:51
Néhány pillanaton múlt csak a Schalke vezető pozíciója (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójában a Schalke 1–1-es döntetlent játszott a Kölnnel.

Az első gólra egészen a 72. percig kellett várni – Bastian Oczipka ívelt középre, Salif Sané fejelte vissza a labdát Suat Serdarnak, aki négy méterről fejelt a kapuba. A hazaiak már elkönyvelhették a három pontot, a 92. percben azonban a Köln keresztülhúzta David Wagner számításait – Jonas Hectornak a ráadásban sikerült kiegyenlítenie, így maradt az egy-egy pont.

Amennyiben a Schalke győz, a Bundesliga élére ugrott volna – köszönhetően annak, hogy a Bayern kikapott, a Dortmund és a Leipzig pedig csak ikszelt –, így azonban maradt a 4. hely. A Köln eközben a döntetlen ellenére is csak az utolsó előtti, 17. pozícióban található.

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ
Schalke 04–1. FC Köln 1–1 (Serdar 72., ill. Hector 92.)
KORÁBBAN
Bayern München–Hoffenheim 1–2 (Lewandowski 73., ill. Adamjan 54., 79.)
Freiburg–Borussia Dortmund 2–2 (Waldschmidt 55., Akanji 89. – öngól, ill. Witsel 20., Hakimi 67.)
Bayer Leverkusen–RB Leipzig 1–1 (Volland 66., ill. Nkunku 78.)
Paderborn–FSV Mainz 1–2 (Zolinski 14., ill. Quaison 8., Brosinski 32.)

1. Bayern München 7 4 2 1 20–8 +12 14
2. RB Leipzig 7 4 2 1 15–7 +8 14
3. Freiburg 7 4 2 1 15–7 +8 14
4. Schalke 7 4 2 1 14–7 +7 14
5. Bayer Leverkusen 7 4 2 1 12–8 +4 14
6. Mönchengladbach 6 4 1 1 10–5 +5 13