Szenzáció, bajnokit veszített a Bayern München!

2014.04.05. 15:24
Sascha Mölders, a Bayern elveszejtője így ünnepelte győztes gólját (Fotó: Reuters)
Elszenvedte első vereségét a Bayern München a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2013–2014-es kiírásában: a címvédő bajorok az Augsburg otthonában kaptak ki 1–0-ra a 29. forduló szombati játéknapján. A Bayern két nagy sorozata is megszakadt: a bajor csapat 53 meccs után kapott ki a bajnokságban, és 65 találkozó után először maradt szerzett gól nélkül a német élvonalban. Szalai Ádám a 89. percben lépett pályára csereként a Brémában 1–1-es döntetlent játszó Schalkéban.

AUGSBURG–BAYERN MÜNCHEN 1–0

A közel két hete biztos bajnok Bayern erősen tartalékosan állt fel a bajor derbire, Robben, Ribéry és Lahm a keretbe sem került be, Alaba, Boateng, Götze, Dante és Müller pedig a kispadon kezdett.

Pep Guardiola két újoncot avatott a mérkőzésen: Ylli Sallahi a védelem bal, Mitchell Weiser pedig a jobb oldalán kapott bizonyítási lehetőséget, illetve bekerült a szezonbeli negyedik bajnokiján pályára lépő, de először kezdő Pierre-Emile Höjbjerg is.

A mérkőzést az Augsburg kezdte aktívabban, az első percek heves letámadása után átengedte a labdát és a területet a vendégeknek, többnyire kontrákra épített. A két újonc helyén többször is a védelem mögé kerültek a hazaiak, Weiser egyik labdavesztése pedig végzetesnek bizonyult: a 31. percben Daniel Baier csapott le a labdára, majd tálalt pontosan Sascha Mölders elé, aki 12 méterről higgadtan lőtte ki a hosszú felső sarkot. 1–0.

MI(K)NEK IS VETETT VÉGET AZ AUGSBURG?
• A Bayern München (és a Bundesliga) történetének első veretlenül megnyert bajnoki címéről szőtt álmainak.
• A Bayern München 53 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatának (a Bundesligában).
• 65 német bajnoki forduló után az Augsburg az első csapat, amely megúszta kapott gól nélkül a Bayern ellen.
• Az Augsburg soha nem győzte le tétmérkőzésen a Bayern Münchent, nyolc vereség (öt bajnoki, három kupa) után sikerült ez a bajor kistestvérnek.
• Pep Guardiola először (28 veretlen bajnoki után) veszített bajnoki mérkőzést a Bayern München élén
• Javi Martínez 40. Bundelsiga-találkozóján először jött le vesztesen a pályáról.
A Bayern az első félidőben ritkán jutott el Hitz kapujáig, többnyire a középpályán alakított ki fölényt és járatta a labdát, elhanyagolható sikerélmény mellett.

A második félidőben nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt Guardiola-csapat, beállt Götze és Alaba (majd Müller) is, de újabb gólt az Augsburg szerezhetett volna: Baier hagyta ki a második játékrész első nagy helyzetét és Neuer mutatta be sokadik fontos védését.

Idővel egyre sietősebb lett a Bayernnek, a pályán és az oldalvonalnál is egyértelműen érezhető volt, hogy a biztos bajnoki cím ellenére nem akarnak vereséget szenvedni. Höjbjerg biztatóan mozgott a ellenfél tizenhatosának közelében, de utolsó passzaiba, lövéseibe hiba csúszott, Alaba távoli kísérleténél pedig a kapufa segítette ki a hazaiakat.

Az Augsburg az utolsó 15 percre szinte minden tartalékát felélte, a kontrákra sem nagyon maradt ereje, de a szintén kiváló napot kifogó Hitz kapus vezérletével nulla gólon tartotta és legyőzte a Bayern Münchent, a Bundesliga történetében első alkalommal.

WERDER BREMEN–SCHALKE 1–1
A bennmaradás minél előbbi biztossá tétele szándékával pályára lépő Werder Franco di Santo lövésével korán vezetést szerzett, de a 19 éves Leon Goretzka – aki két héten belül másodszor volt eredményes – még az első félidőben egyenlített egy szép bombával. Szalai Ádám a 89. percben váltotta Klaas-Jan Huntelaart a hat forduló óta veretlen gelsenkircheni csapatban.

NÜRNBERG–MÖNCHENGLADBACH 0–2
Juan Arango mondhatni szokásos szabadrúgásgóljával szerzett vezetést a Gladbach – a venezuelai kilencedszer talált így a kapuba, egyben 15-ödször lőtt a hálóba a 16-oson kívülről, ezzel jelenleg rangelső a Bundesligában –, Max Kruse a saját maga által kiharcolt, véleményes büntetőből tette biztossá a vendéggyőzelmet. A Gladbach az ötödik bajnokijából már a negyediket nyerte meg, míg a kieséstől fenyegetett Nürnberg a legutóbbi hat fordulóban ötször veszített.

STUTTGART–FREIBURG 2–0
A Stuttgart elveszítette a megelőző két bajnokiját, és mivel kiesőhelyen futott neki a fordulónak, égetően szüksége volt a három pontra. A türelem rózsát termett: a hajrában a román Alexandru Maxim góllal és gólpasszal járult hozzá a győzelemhez, amelynek értékét növeli, hogy a Freiburg a megelőző négy fordulóban veretlen volt, és tíz pontot gyűjtött.

EINTRACHT FRANKFURT–MAINZ 05 2–0
A Frankfurt is nagyobb biztonságban van, miután Joselu fejesének és Alexander Meier lövésének köszönhetően begyűjtötte a három pontot. Az Eintracht 2009 decembere óta először győzte le a Mainzot.