Bundesliga: átgázolt a Schalkén az RB Leipzig

2020.02.22. 20:26
A piros mezes lipcseiek ötöt vágtak a Schalkénak (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig 5–0-ra kiütötte idegenben a Schalkét a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójában.

A hétközi, Tottenham ellen idegenben megnyert Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő után szombaton máris bajnokin kellett helytállnia az RB Leipzignek, amelynek kapuját ezúttal is Gulácsi Péter védte. A fáradtság jeleit nem lehetett felfedezni a lipcseieken: 50 másodperc után megszerezték a vezetést Marcel Sabitzer góljával. Az előny a szünetig ki is tartott, majd a fordulás után jobban beindult a vendéghenger.

A 61. percben Timo Werner növelte az előnyt, majd Marcel Halstenberg is betalált, így a 68. percben gyakorlatilag eldöntötte a meccset Julian Nagelsmann csapata. A gólgyártást azonban nem fejezte be: Angelino – aki a Leipzig 14. gólszerzője lett a jelenlegi idényben a Bundesligában – és Emil Forsberg is beköszönt, így 5–0-ra győzött a Leipzig, amely tartja a lépést a sereghajtó Paderbornt legyőző éllovassal, a Bayern Münchennel.

Gulácsi Péter nevét egyetlenegyszer említi a Bundesliga hivatalos honlapja a mérkőzés tudósításában, a 83. percben bemutatott védésénél. A magyar válogatott kapusnak nem sok dolga akadt ezúttal – nem úgy Londonban, ahol csapata egyik legjobbja volt a Tottenham ellen. Willi Orbán sérülése utáni rehabilitációját végzi, így ezúttal sem volt a keretben.

Érdekesség: a lipcseiek második félidőben esett négy gólját egyaránt a PSG-től tavaly szerződtetett Christopher Nkunku készítette elő.

Érdekesség 2: Timo Werner 88 gólt szerzett 147 mérkőzésen az RB Leipzig színeiben, ezzel Daniel Frahnnal holtversenyben élre állt a klub örökranglistáján.

A délutáni mérkőzésekről IDE KATTINTVA olvashat!

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ

Schalke–RB Leipzig 0–5 (Sabitzer 1., T. Werner 61., Halstenberg 68., Angelino 80., Forsberg 89.)
KORÁBBAN
Freiburg–Fortuna Düsseldorf 0–2
(A. Hoffmann 37., E. Thommy 61.)
Hertha BSC–1. FC Köln 0–5 (J. Córdoba 4., 22., Jarstein 37. – öngól, Kainz 62., Uth 69.)
Borussia Mönchengladbach–Hoffenheim 1–1 (Ginter 11., ill. Ribeiro 92.)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 0–2 (Zagadou 52., Haaland 66.)

1. Bayern München 23 15 4 4 65–26 +39 49
2. RB Leipzig 23 14 6 3 61–25 +36 48
3. Borussia Dortmund 23 13 6 4 65–32 +33 45
4. Mönchengladbach 22 13 4 5 43–25 +18 43
5. Bayer Leverkusen 22 12 4 6 38–29 +9 40
6. Schalke 23 9 9 5 32–32 0 36