Bundesliga: győzelemre vezette André Silva az övéit Berlinben

K. T. I.K. T. I.
2020.09.25. 22:32
André Silva ismét betalált (Fotó: AFP)
Az Eintracht Frankfurt idegenben 3–1-re megverte a Hertha Berlint a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2020–2021-es idényének 2. fordulójában.

A találkozó 30. percében jártunk, amikor az Eintracht megszerezte a vezetést. Az elmúlt két hétben a Bundesliga nyitó fordulójában a Bielefeld, illetve a Német Kupában az 1860 München kapujába betaláló André Silva ezúttal tizenegyesből volt eredményes (0–1). A 24 éves játékos ezzel pont ugyanolyan eredményes a német labdarúgás májusi visszatérte óta, mint a Bayern München gólvágója, Robert Lewandowski (10 találat).

A Frankfurt hét perccel később Bas Dost révén duplázta meg a fórt, majd a második félidőben a volt müncheni, Sebastian Rode tette biztossá a sikert. A hajrában Martin Hinteregger öngóljával szépített ugyan a házigazda, ám a pontszerzésre így sem volt sansza ezen az estén (1–3).