K. T. I. 2020.09.25 22:32 Frissítve: 2020.09.25 23:16

Bundesliga: győzelemre vezette André Silva az övéit Berlinben

Az Eintracht Frankfurt idegenben 3–1-re megverte a Hertha Berlint a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2020–2021-es idényének 2. fordulójában.

André Silva ismét betalált (Fotó: AFP)

A találkozó 30. percében jártunk, amikor az Eintracht megszerezte a vezetést. Az elmúlt két hétben a Bundesliga nyitó fordulójában a Bielefeld, illetve a Német Kupában az 1860 München kapujába betaláló André Silva ezúttal tizenegyesből volt eredményes (0–1). A 24 éves játékos ezzel pont ugyanolyan eredményes a német labdarúgás májusi visszatérte óta, mint a Bayern München gólvágója, Robert Lewandowski (10 találat).

A Frankfurt hét perccel később Bas Dost révén duplázta meg a fórt, majd a második félidőben a volt müncheni, Sebastian Rode tette biztossá a sikert. A hajrában Martin Hinteregger öngóljával szépített ugyan a házigazda, ám a pontszerzésre így sem volt sansza ezen az estén (1–3).

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
Hertha BSC–Eintracht Frankfurt 1–3
(Hinteregger 78. – öngól, ill. André Silva 30. – 11-esből, Dost 37., S. Rode 71.)

2020.10.23 11:06:59

Német labdarúgás TÓTH ÁDÁM

Effenberg: „Ha továbbjutunk, piros bőrnadrágban és cowboycsizmában táncolok az asztalon”

2020.10.15 19:11:22

Német labdarúgás L. PAP ISTVÁN

BAYERN MÜNCHEN 3. RÉSZ A sorozat harmadik részében a döcögő nyolcvanas évekről esik szó, benne két magyar trénerrel.

2020.10.08 16:17:37

BAYERN MÜNCHEN, 2. RÉSZ. Sikeres bajor csúcstámadások a hetvenes évek futballszínpadán – főszerepben a háromkirályok.

2020.10.04 17:21:34

Német labdarúgás RUSZNÁK GYÖRGY

Többször is a padlóról állt fel a Hertha, de nem lett döntetlen, mert a lengyel csatár négy gólja győzelmet hozott a Bayernnek.

2020.10.03 17:41:33

Német labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Kiváló futballal tért vissza a kezdőcsapatba a magyar válogatott védő, az ellenfél kapuja előtt is remekelt.