Bundesliga: sorozatban negyedszer is nyert a Bayer

2019.02.17. 19:54
A Leverkusen sorozatban negyedik bajnokiját is megnyerte (Fotó: AFP)
Az Eintracht Frankfurt hiába vezetett a hajráig, nem tudta legyőzni a Borussia Mönchengladbachot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójában.

A házigazda az első félidő ráadásában védője, Danny da Costa közeli lövésével szerzett vezetést, de a 82. percben jött Denis Zakaria, és 18 méterről kilőtte a jobb alsót (1–1).

Az Eintracht Frankfurt ezzel sorozatban az ötödik tétmérkőzésén játszott döntetlent.

A legutóbbi három bajnoki meccsét (a Wolfsburg, a Bayern München és a Mainz ellen) összességében 11–2-es gólkülönbséggel megnyerő Leverkusen ezúttal sem lassított: a Fortuna Düsseldorfot verte meg 2–0-ra.

A vendégek az első negyedórát még kihúzták, de a 18. percben Volland szenzációs passzal találta meg a berobbanó Havertzet, aki az ötös vonaláról nem rontott (1–0).

A nagy leverkuseni mezőnyfölény a 66. percben érett újabb góllá, Weiser löketét Drobny csak kiütni tudta, a hosszún érkező Bailey pedig a kapuba talált (2–0).