Bundesliga: a százados betalált, a BVB tapad a Bayernre

2016.09.23. 22:22
Pierre-Emerick Aubameyang egyszer, a labda háromszor került a Freiburg kapujába (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának nyitó mérkőzésén a Borussia Dortmund hazai pályán 3–1-re legyőzte a Freiburgot. A hazaiak első gólját a századik Bundesliga-mérkőzésén pályára lépő Pierre-Emerick Aubameyang szerezte.

A Borussia Dortmund kezdőcsapatába visszatért Mario Götze, aki a Signal Iduna Parkban legutóbb 1248 nappal ezelőtt volt tagja a BVB kezdőjének. A hazaiak első találatánál nem a német válogatott támadó adta a gólpasszt, de az előkészítésében ő is szerepet vállalt.

A 45. percben Götze passzolt Ousmane Dembéléhez, aki betört a tizenhatoson belülre, laposan középre adott, Pierre-Emeric Aubameyang pedig közelről az üres kapuba kotorta a labdát. A gaboni csatár a 100. Bundesliga-mérkőzésén megszerezte az 59. gólját (1–0).

A második félidő elején Lukasz Piszczek találatával megduplázta az előnyét a Dortmund. A lengyel jobbhátvéd Gonzalo Castro visszagurítása és a Freiburg védője, Caglar Söyüncü ügyetlenkedése után emelt a kapuba (2–0).

A hazaiak kissé könnyelművé váltak a kétgólos előny birtokában, aminek a 60. percben megitták a levét, a Matthias Ginter hibáját kihasználó Maximilian Philipp szépített (2–1). A Dortmund játékának jót tett a kapott gólt, a vendégek találatát követően ismét lendületesen futballoztak a BVB játékosa, akik a hosszabbításban harmadszor is bevették a Freiburg kapuját.

A 91. percben a Castrótól visszakapott labdát az Európa-bajnok Raphaël Guerreiro a kapu bal oldalába helyezte (3–1).

A Dortmund sorozatban a 24. hazai bajnoki mérkőzésén maradt veretlen, ezzel beállította a klubrekordot, amit korábban már két alkalommal (1965–1966, 2001–2003) is elért. A BVB győzelmének köszönhetően utolérte az egy meccsel kevesebbet játszó, listavezető Bayern Münchent.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
5. FORDULÓ

Dortmund–Freiburg 3–1 (Aubameyang 45., Piszczek 53., R. Guerreiro 91., ill. Philipp 60.)

1. Bayern München 4 4 14–1 +13 12
2. Borussia Dortmund 5 4 1 16–4 +12 12
3. 1. FC Köln 4 3 1 8–1 +7 10
4. Eintracht Frankfurt 4 3 1 5–2 +3 9
5. Hertha 4 3 1 6–4 +2 9
6. RB Leipzig 4 2 2 8–3 +5 8
7. Mainz 4 2 1 1 10–8 +2 7
8. Mönchengladbach 4 2 1 1 8–6 +2 7