Bundesliga: a Stuttgart zsinórban hetedik meccsén maradt nyeretlen

2019.02.10. 19:59
Kenan Karaman találata már a 11. fejes gól, amit a Stuttgart az évadban kapott (Fotó: AFP)
A Fortuna Düsseldorf 3–0-ra legyőzte hazai pályán a VfB Stuttgartot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójának zárómérkőzésén.

Hiába az Augsburg brémai veresége, a Stuttgart nem tudott élni a lehetőséggel, hogy legalább pontszámban beérje a 15., azaz még biztos bennmaradást érő helyen álló riválist.Markus Weinzierl együttese sima, 3–0-s vereséget szenvedett a Fortuna Düsseldorf otthonában.

A hazai együttes a 34. percben szerezte meg a vezetést, Kenan Karaman gólja már a 11., fejjel szerzett találat volt a Stuttgart kapujában a 2018–2019-es évadban – a legtöbb a Bundesliga csapatai közül (1–0). Az előző kiírásban összesen hat fejes gólt kapott a sváb csapat...

A második félidőben előbb a veterán Oliver Fink, majd a hajrában csereként beállóBenito Raman is bevette Ron-Robert Zieler kapuját (3–0).

A Stuttgart ezzel zsinórban a hetedik bajnokiján is nyeretlen maradt, s előnye csupán három pont a sereghajtó Nürnberggel szemben. A VfB még soha nem gyűjtött olyan kevés pontot 21 forduló alatt a Bundesligában, mint most (15).

A Fortuna a 12. helyen áll.

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ

Fortuna Düsseldorf–VfB Stuttgart 3–0 (Karaman 34., Fink 49., B. Raman 85.)
Werder Bremen–Augsburg 4–0(Rashica 5., 28., J. Eggestein 27., Mohwald 83.)
Szombaton
Bayern München–Schalke 04 3–1(Bruma 12. – öngól, Lewandowski 27., Gnabry 57., ill. Kutucu 25.)
Borussia Dortmund–Hoffenheim 3–3(Sancho 32., Götze 43., Guerreiro 67., ill. Belfodil 75., 88., Kaderábek 83.)
RB Leipzig–Eintracht Frankfurt0–0
Borussia Mönchengladbach–Hertha BSC 0–3(Kalou 30., Duda 56., Selke 77.)
Hannover 96–Nürnberg 2–0(N. Müller 45+5., 77.)
Freiburg–Wolfsburg 3–3(Grifo 37., Frantz 71., Waldschmidt 87., ill. Roussillon 11., Weghorst 63. – 11-esből, Steffen 75.)
Pénteki eredmény
Mainz 05–Bayer Leverkusen 1–5(Quaison 9., ill. Wendell 5., Havertz 20., Brandt 30., 64., Bellarabi 43.)

1. Borussia Dortmund 21 15 5 1 54–23 +31 50
2. Bayern München 21 14 3 4 47–24 +23 45
3. Mönchengladbach 21 13 3 5 41–21 +20 42
4. RB Leipzig 21 11 5 5 38–18 +20 38
5. Eintracht Frankfurt 21 9 6 6 40–27 +13 33
6. Bayer Leverkusen 21 10 3 8 37–32 +5 33
7. Wolfsburg 21 9 5 7 32–30 +2 32
8. Hertha 21 8 7 6 34–31 +3 31