Bundesliga: a Schalke nyerte meg a Ruhr-vidéki rangadót

2018.04.15. 17:26
Sikerével a Schalke négy ponttal ellépett az üldözőktől (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójának rangadóján a Schalke hazai pályán Jevhen Konopljanka és Naldo bombagóljával 2–0-ra legyőzte a Dortmundot, így riválisaitól négy pontra meglógott négy meccsel a zárás előtt.

Ősszel a Dortmund már 4–0-ra is vezetett, de 4–4 lett a vége, így sorozatban negyedszer is döntetlenre végeztek a felek – a Ruhr-vidéki derbik történetében még sohasem volt arra példa, hogy egymást követő öt mérkőzés is iksszel záruljon.

A gelsenkircheniek hat sikert követően legutóbb nagy meglepetésre kikaptak a bennmaradásért küzdő HSV-tól, míg a Dortmund a Bayern elleni 0–6-ra a Stuttgart elleni 3–0-val „felelt”, így egy pontra visszakapaszkodott a tabellán második riválisára.

A meccs elején Schöpf nagy helyzeténél kellett Bürkinek védenie, majd Konopljanka tekerését hárította a jobb felsőnél a dortmundi kapus. A játékrész zárásaként az ukrán középpályás kevéssel a bal alsó mellé helyezett, így gól nélkül fordulhattak a felek.

A második félidő elején Schmelzer hibája után Caligiuri szerzett labdát, ő a büntetőterülethez közeledve Konopljankához játszott, aki 13 méterről kilőtte a kapu jobb oldalát – és a háló mögött található kamerát is (1–0).

A játékrész derekán Reus egyenlíthetett volna, nagy helyzete kimaradt, csak úgy, mint a többi dortmundi lehetőség, nem úgy a 82. percben az újabb Schalke-lehetőség: a legurított szabadrúgást Naldo küldte óriási erővel a kapu jobb oldalába (2–0).

Újabb gól már nem esett, a rangadót nyerő Schalke négy pontra ellépett riválisaitól, karnyújtásnyi távolságban az ezüstérem.

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Schalke 04–Borussia Dortmund 2–0 (Konopljanka 50., Naldo 82.)
Werder Bremen–RB Leipzig 1–1 (Moisender 28., ill. Lookman 50.)

SZOMBATON
Hoffenheim–Hamburger SV 2–0 (Gnabry 18., Szalai Á. 27.)
Hertha BSC–1. FC Köln 2–1 (Selke 49., 52., ill. Bittencourt 29.)
Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt 4–1 (Brandt 20., Volland 71., 77., 88., ill. Fabián 23.)
VfB Stuttgart–Hannover 1–1 (Thommy 53., ill. Füllkrug 91.)
Bayern München–Borussia Mönchengladbach 5–1 (Wagner 37., 41., Thiago 51., Alaba 68., Lewandowski 82., ill. Drmic 9.)