Bundesliga: a Mainz egy góllal legyőzte a Stuttgartot

2018.08.26. 17:21
A Mainz 1–0-ra legyőzte a VfB Stuttgartot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 1. fordulójában.

A mindent eldöntő gólra a 76. percig kellett várni, amikor a nem sokkal azelőtt csereként beálló Anthony Ujah nem hibázott: a jobbról érkező beadást a kapuba lőtte. A szituáció előtt Badstuber volt könnyelmű, nem tudta szerelni Quaisont.Anthony Ujah nem hibázott: a jobbról érkező beadást a kapuba lőtte. A szituáció előtt Badstuber volt könnyelmű, nem tudta szerelni Quaisont.

Pályafutása során ez volt a nigériai támadó hatodik gólja a svábok ellen. Háromnál többet egyik másik csapatnak sem lőtt még. Kétségtelen, a VfB a kedvenc ellenfele!

A 92. percben a hazaiaknak óriási lehetőségük volt, hogy növeljék előnyüket, de hiába támadtak kettő az egyben, nem sikerült újabb gólt szerezniük.

A pályán egy friss világbajnok is volt, a stuttgarti Benjamin Pavard kezdőként lépett pályára, végigjátszotta a találkozót.

Ujah gólja:

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ
Mainz– VfB Stuttgart 1–0 (Ujah 76.)

KORÁBBAN
Bayern München–Hoffenheim 3–1 (Th. Müller 23., Lewandowski 82. – 11-esből, Robben 90., ill. Szalai 57.)
Düsseldorf–Augsburg 1–2 (Raman 40., ill. Hinteregger 57., Hahn 77.)
Hertha BSC–Nürnberg 1–0 (Ibisevic 28.)
Werder Bremen–Hannover 1–1 (Gebre Selassie 85., ill. Weydandt 77.)
Freiburg–Eintracht Frankfurt 0–2 (N. Müller 10., Haller 82.)
Wolfsburg–Schalke 2–1 (Brooks 33., Ginczek 94., ill. Bentaleb 86.)
Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 2–0 (J. Hofmann 55. – 11-esből, F. Johnson 58.)