Bundesliga: a Leverkusen nem adott esélyt a Herthának

2017.01.22. 17:35
Csak szenvedett a Hertha. Fotó: AFP
Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC csak szenvedett a Bayer Leverkusen vendégeként, és bár az első félidőben összeszedett kétgólos hátrány után még sikerült szépítenie, a 88. percben második góljával Hakan Calhanoglu döntötte el a mérkőzést, a gyógyszergyáriak 3–1-es győzelmet arattak.

„A Bayer Leverkusen lesz a német bajnok" -tippelte még tavaly nyárona Hertha BSC vezetőedzője, Dárdai Pál. A szakmai magyarázaton túl hozzátette, hogy „unalmas mindig a Bayern Münchenre tippelni", amivel azért finoman jelezte, hogy jóslatát nem kell teljesen komolyan venni.

Nem is jött be igazán a tipp, hiszen a gyógyszergyáriaknak nemcsak a listavezető Bayern München, de a berliniek mögött is tetemes volt a hátrányuk, pontosan 9 pont a tavaszi szezon előtt. Ettől függetlenül természetesen a 17. fordulóban borzasztóan kemény feladat várt Dárdai fiaira, akik már a 12. percben hátrányba is kerültek egy jobb oldali szabadrúgás utáni flipperezés során Ömer Toprak volt a befejező ember (1–0). Ez volt a védő első gólja a szezonban.

A 35. percben ráadásul még nehezebb helyzetbe került a Hertha, ugyanis Marvin Plattenhardt – akitől épp a minapkért Dárdai bocsánatot, mondván kezdetben túl kemény volt vele – mentés közben kézzel ért a labdába a berlini büntetőterületen belül, a 11-est pedig Hakan Calhanoglu magabiztosan lőtte a jobb alsóba (2–0).

Azért a szünet előtt felébredtek a vendégek: a szöglet utáni John Brooks fejesét még védte Bernd Leno, de éppen Valentin Stocker elé ütötte a labdát, aki megszerezte közelről a harmadik gólját ebben a szezonban (2–1).

Mindhiába: a szünet után is a hazaiak maradtak fölényben, de csak a 88. percben zárták le a mérkőzést, amikor is Calhanoglu estében lőtt látványos kapásgólt Rune Jarstein kapujába (3–1). Kétgólos győzelmével a Leverkusen 8. a tabellán, míg a Hertha maradt az 5. a fordulóban így előző Borussia Dortmund mögött.

„Nem könnyű itt játszani, ezt ma a saját bőrünkön is megtapasztalhattuk. Ellenfelünk teljesen megérdemelten nyert. Ennek ellenére nem vagyok csalódott. Kétgólos hátrányban sem omlottunk össze egy top ellenféllel szemben. Mindent megtettünk a gólszerzésért. A mérkőzésen láthattuk, hol tartunk és min kell dolgoznunk. Most egy hetünk van arra, hogy felkészüljünk a Freiburg ellen. Ha a fiúk a folytatásban is úgy játszanak, ahogy mai a mérkőzés egyes fázisaiban, akkor nem lesz problémánk” – nyilatkozta a mérkőzés utáni sajtótájékoztatónDárdai Pál.

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ

Bayer Leverkusen–Hertha BSC 3–1 (Toprak 12., Calhanoglu 36.– 11-esből, 88., ill. Stocker 44.)