Bundesliga: őrült meccsen szerzett pontot a Hertha

2017.11.05. 19:55
Mario Gomez: egy gól, egy kihagyott büntető, egy érvénytelenített találat (Fotó: AFP)
Már az első percben vezetést szerzett a Hertha a Wolfsburg otthonában, aztán a videobírónak és Mario Gomeznek köszönhette, hogy az első félidőben nem került jelentős hátrányba. Dárdai Pál csapata a második játékrészben aztán kétszer is egyenlített, és 3–3-ra mentette a Bundesliga 11. fordulójának záró mérkőzését.

Emlékezetes mérkőzést vívott egymással a Wolfsburg és a Hertha labdarúgócsapata, noha az első félidő után nem lehetett teljesen boldog Dárdai Pál, hiszen a hazaiak akár öt gólnál is járhattak volna.

Az első percben még minden másképp festett, a középkezdés után pár másodperccel Arnold a középpályán labdát veszített, Lazaro pedig tökéletesen ugratta ki Ibisevicet, aki nem hibázott (0–1).

A bosnyák csatár 901 perc után volt ismét eredményes, ráadásul a Bundesliga történetében negyedszer szerzett gólt a meccs első percében. Hasonló bravúrra csupán Gerd Müller volt képes.

A 6. percben ünnepeltek először feleslegesen a hazaiak, Didavi jobb oldalról középre tett szabadrúgása Brooksról a bal kapufára pattant, a labda végiggurult a gólvonalon, és az odacsúszó Knoche és Gomez együttes erővel a kapuba pofozta. Robert Kampka játékvezető azonban a videobíró segítségét igénybe véve érvénytelenítette a találatot, Gomez ugyanis lesről indult.

A 20. percben jött az újabb egyenlítési lehetőség, Skjelbred a 16-oson belül letarolta Didavit, a büntetőt Gomez a lécre bombázta.

A 26. percben ismét a berliniek kapujába került a labda: Malli szerzett labdát a 16-os vonalánál, kicsit beljebb csalta magát, majd megpattanó lövése becsapta a vetődő Jarstein kapust. Kampka azonban ismét mutatta, ezt vissza kell nézni, és kiderült, igaza van, a labda ugyanis a lesen álló Didaviról került a hálóba.

Schmidt
Schmidt

Ezek után a 41. percben minden szempár a játékvezetőre meredt, aki végre középre mutatott Malli fejesét követően (1–1).

A 44. percben már a hazaiak vezettek, Didavi labdájával Gomez ugrott ki, védője nem érte utol, Jarstein kapus talán léphetett volna még egyet előre, így viszont a válogatott csatár lőni tudott, a labda pedig a bal kapufán csattanva végiggurult a gólvonalon, majd a jobb kapufáról a hálóba pattant (2–1).

A szünet után gyorsan egyenlített a Hertha, az 53. percben Plattenhardt szabadrúgására Rekik emelkedett a legmagasabbra és szép gólt fejelt (2–2).

De nem sokáig örülhettek a vendégek, a 60. percben Origi volt eredményes (3–2). A belga válogatott csatár éppen a napokban nyilatkozta, olyan jól érzi magát, hogy a nyáron nem is térne vissza Liverpoolba, ezúttal szezonbeli negyedik találatát jegyezte.

De még ezzel sem ért véget a gólparádé, a 83. percben Skjelbred indításával Selke lépett ki, első lövését még védte Casteels kapus, de a labda ismét Selke elé került, aki ballal, közelről nem hibázott (3–3).

Érdekesség, hogy a Hertha legutóbb szintén a Wolfsburg otthonában volt képes arra hogy három gólt szerezzen a Bundesligában – 2016. december 3-án. Akkor Dárdai Pál csapata elvitte a három pontot.

A nap másik mérkőzésén kikapott a Köln, amely egyelőre képtelen nyerni a bajnokságban. A Német Kupában a Hertha, az Európa-ligában a BATE Boriszov ellen már megtörtént az áttörés, ezúttal viszont a Hoffenheim túl erős volt. A vendégek a sérült Szalai Ádám nélkül 3–0-ra nyertek.

Wagner
Wagner

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Wolfsburg–Hertha 3–3 (Malli 41., Gomez 44., Origi 60., ill. Ibicevic 1., Rekik 53., Selke 83.)
Köln–Hoffenheim 0–3
(Geiger 9., Wagner 56., 80. – az első 11-esből)

Szombati eredmények
Borussia Dortmund–Bayern München 1–3 (Bartra 88., ill. Robben 17., Lewandowski 37., Alaba 67.)
RB Leipzig–Hannover 2–1 (Y. Poulsen 70., Werner 86., ill. Jonathas 56.)
Freiburg–Schalke 0–1 (Caligiuri 62.)
Borussia Mönchengladbach–Mainz 1–1 (Vestergaard 67., ill. Diallo 19.)
Augsburg–Bayer Leverkusen 1–1 (Danso 49., ill. Volland 47.)
Hamburg–Stuttgart 3–1 (A. Hunt 20., Kosztics 65., Arp 69., ill. Ginczek 55. – 11-esből)

1. Bayern München 11 8 2 1 27–8 +19 26
2. RB Leipzig 11 7 1 3 18–13 +5 22
3. Borussia Dortmund 11 6 2 3 28–14 +14 20
4. Schalke 11 6 2 3 14–10 +4 20
5. Hoffenheim 11 5 4 2 20–14 +6 19
6. Hannover 11 5 3 3 15–11 +4 18
7. Eintracht Frankfurt 11 5 3 3 13–11 +2 18
8. Mönchengladbach 11 5 3 3 17–19 –2 18