Bundesliga: a Hertha nagyon elpáholta a Gladbachot; 3–0-ról ikszelt a BVB!

2019.02.09. 17:26
Nem csoda, hogy Jadon Sancho a fejét fogja (Fotók: AFP)
Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC 3–0-s győzelmet aratott a hazai pályán eddig hibátlan Mönchengladbach otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójában. A Dortmund háromgólos előnyt elherdálva ikszelt a Szalai Ádámot végig a kispadon tartó Hoffenheimmel, míg Thomas Doll együttese, a kieső helyen lévő Hannover megszerezte az első sikerét a Ferencváros korábbi vezetőedzőjének irányításával.

Egészen az utolsó húsz percig úgy tűnt, hogy a listavezető Borussia Dortmund Marco Reus nélkül is magabiztos győzelmet arat Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim felett, ám a vendégek óriási feltámadást bemutatva a hajrában egyenlítettek.

A hazaiak első, Jadon Sancho által szerzett gólját a játékvezető Mario Götze leshelyzete miatt még érvénytelenítette, az angol támadó 32. percben esett találata azonban már szabályos körülmények között született. Sancho 18 évesen és 321 naposan minden idők legfiatalabb játékosa lett a Bundesligában, aki eljutott nyolc gólig.

Az első félidő hajrájában Götze az 50. Bundesliga-találatával megduplázta a Dortmund előnyét, majd Raphaël Guerreiro is beköszönt. Aztán jött a Hoffenheim! A szünetben beálló Isak Belfodil két, és az első találatot előkészítő Pavel Kaderábek egy góljával a vendégek felálltak a padlóról, és 2013 májusa óta először nem kaptak ki a Signal Iduna Parkban bajnoki mérkőzésen.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Dárdai Pál Herthája bravúros győzelmet aratott Mönchengladbachban (Fotó: AFP)

Aki arra számított, hogy Dárdai Pál csapata, a Hertha szerdán elfáradt a Bayern München elleni hosszabbításos kupapárharctól, és Mönchengladbachban majd sima vereséget szenved, az nagyot tévedett, ugyanis a berliniek egy meccsen rúgtak annyi gólt idegenben a Gladbachnak, mint amennyit Dieter Hecking gárdája az első kilenc hazai bajnokiján összesen kapott ebben az idényben.

A Borussia előzőleg 9–0–0-s mutatóval és 25–3-as gólkülönbséggel büszkélkedhetett hazai környezetben, Dárdaiék azonban simán megverték a házigazdát. A Gladbach így már azelőtt visszaesett a harmadik helyre a tabellán, hogy a Bayern München egyáltalán pályára lépett volna ebben a fordulóban.

Thomas Doll vezetésével a Hannover először győzött, mégpedig kiesési helyosztón, a sereghajtó Nürnberg ellen. Az FTC korábbi trénerének gárdájában a duplázó Nicolai Müller a Hannover 528 perces hazai góltalansági sorozatának vetett véget az első félidő hosszabbításában. Nem mellékes, hogy a vendégek szinte a teljes mérkőzésen, a 11. perctől emberhátrányban játszottak.

A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is végig a soraiban tudó RB Leipzig féken tartotta az Eintracht Frankfurt félelmetes támadótrióját (Haller, Jovics, Rebic), de mivel egyetlen kaput eltaláló lövéséből nem született gól, meg kellett elégednie a döntetlennel.

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ

Borussia Dortmund–Hoffenheim 3–3 (Sancho 32., Götze 43., Guerreiro 67., ill. Belfodil 75., 88., Kaderábek 83.)
RB Leipzig–Eintracht Frankfurt 0–0
Borussia Mönchengladbach–Hertha BSC 0–3 (Kalou 30., Duda 56., Selke 77.)
Hannover 96–Nürnberg 2–0 (N. Müller 45+5., 77.)
Freiburg–Wolfsburg 3–3 (Grifo 37., N. Petersen 70., Waldschmidt 88., ill. Roussillon 11., Weghorst 63. – 11-esből, Steffen 74.)
Bayern München–Schalke 04 3–1 (Bruma 12. – öngól, Lewandowski 27., Gnabry 57., ill. Kutucu 25.)

Vasárnap
15.30: Werder Bremen–Augsburg (Tv: Sport2)
18.30: Fortuna Düsseldorf–VfB Stuttgart (Tv: Sport2)

Pénteki eredmény
Mainz 05–Bayer Leverkusen 1–5 (Quaison 9., ill. Wendell 5., Havertz 20., Brandt 30., 64., Bellarabi 43.)

1. Borussia Dortmund 21 15 5 1 54–23 +31 50
2. Bayern München 21 14 3 4 47–24 +23 45
3. Mönchengladbach 21 13 3 5 41–21 +20 42
4. RB Leipzig 21 11 5 5 38–18 +20 38
5. Eintracht Frankfurt 21 9 6 6 40–27 +13 33
6. Bayer Leverkusen 21 10 3 8 37–32 +5 33
7. Wolfsburg 21 9 5 7 32–30 +2 32
8. Hertha 21 8 7 6 34–31 +3 31