Bundesliga: a Hertha bő tíz perc alatt felállt 0–3-ról

M. D.M. D.
2020.02.28. 22:29
A Düsseldorf játékosainak csak az első félidőben volt okuk ünnepelni (Fotó: AFP)
A Hertha BSC 0–3-as első félidő után 3–3-as döntetlenre végzett idegenben a Fortuna Düsseldorffal a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 24. fordulójának pénteki nyitó mérkőzésén.

Rémálomszerűen kezdődött a meccs a Hertha számára, a hazaiak Kenan Karaman és Erik Thommy találatával már szűk tíz perc után 2–0-ra vezettek, majd Karaman második góljával az első félidő hosszabbításában háromra növelték az előnyüket.

Ekkor valószínűleg nem sokan számítottak arra, hogy a berlini együttesnek még teremhet babér ezen a mérkőzésen, a vendégek mégis talpra álltak – méghozzá alig több mint tíz perc leforgása alatt!

A 64. percben Thommy öngóljával szépített a Hertha, két perccel később a télen Lipcséből érkező Matheus Cunha találatával egyre zárkózott, majd a 75. percben a szintén januárban szerződtetett Krzysztof Piatek tizenegyesével egyenlített.

Az utolsó negyedórában a Düsseldorf egy les miatt érvénytelenített gólig, a fővárosiak egy kapufáig jutottak.

A két csapat között maradt a hat pont különbség a tabellán, a döntetlennek – már csak a meccs alakulása miatt is – a Herthánál örülhetnek jobban. A Düsseldorf maradt a 16. helyen.

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
FortunaDüsseldorf–Hertha BSC 3–3 (Karaman 6., 45+1., Thommy 9., ill. Thommy 64. – öngól, Matheus Cunha 66., Piatek 75. – 11-esből)