Bundesliga: a hajrában, öngóllal bukta el a 3 pontot a Dortmund

2019.09.22. 20:00
A Dortmund már zsebben érezhette a három pontot (Fotó: AFP)
A Borussia Drotmund 2–2-es döntetlent játszott az Eintracht Frankfurt vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 5. fordulójában.

A jó iramú mérkőzésen nem kellett sokat várni az első gólra – a 11. percben Thorgan Hazard beadására érkezett Axel Witsel, aki kapásból lőtt a jobb alsóba (0–1). Lucien Favre csapata az első félidő végéig őrizte előnyét, ám ekkor remek találattal egyenlített a Frankfurt André Silva révén (1–1).

A második félidő közepén veszélyes helyről jöhetett szabadrúgással a Borussia. Guerreiro végezte el a pontrúgást, lövése lepattant a sorfalról, egyenesen Witsel elé, ő viszont borzalmasan találta el a labdát, mégis ez lett a vendégek szerencséje – a labda egyenesen Jadon Sancho elé pattant, neki pedig csak az üres kapuba kellett juttatnia (1–2). Hiába az újabb vezető gól, mégis döntetlennel kellett beérnie a Dortmundnak, néhány perccel a meccs vége előtt ugyanis Delaney szerencsétlenül nyúlt a labdába, és öngóljával ismét egál volt az eredmény (2–2).

Ez pedig már nem is változott a lefújásig, a BVB csak a harmadik helyen áll az RB Leipzig és a Bayern München mögött a tabellán.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ

Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 2–2 (A. Silva 44., Delaney 88. – öngól, ill. Witsel 11., Sancho 66.)
KORÁBBAN
Borussia Mönchengladbach–Fortuna Düsseldorf 2–1 (Thuram 74., 89., ill. Kasim 6.)

1. RB Leipzig 5 4 1 13–3 +10 13
2. Bayern München 5 3 2 16–4 +12 11
3. Borussia Dortmund 5 3 1 1 15–7 +8 10
4. Freiburg 5 3 1 1 11–4 +7 10
5. Schalke 5 3 1 1 10–5 +5 10
6. Mönchengladbach 5 3 1 1 7–5 +2 10
7. Bayer Leverkusen 5 3 1 1 8–7 +1 10
8. Wolfsburg 4 2 2 7–3 +4 8