Bundesliga: a Dortmund letarolta a Leverkusent, 5–0–0!

2015.09.20. 19:26
Kagava ellövi, a leverkuseniek elkésnek, itt a Dortmund második gólja (Fotó: Reuters)
Tovább száguld a Borussia Dortmund a német labdarúgó Bundesligában: Thomas Tuchel csapata hazai pályán győzött 3–0-ra a Bayer Leverkusen ellen, így 5–0–0-s mérleggel áll és visszavette a vezetést a még szintén hibátlan Bayern Münchentől. Elszenvedte ötödik vereségét is a VfB Stuttgart, a svábokat legyőző Schalke feljött a 4. helyre. Az Augsburg hazai pályán győzte le a Hannovert.

Dortmundban a szokásos „visszafogott” hangulat (81359 néző, telt ház) várta a Leverkusen elleni rangadót – a hazaiak ezt azzal igyekeztek meghálálni, hogy megpróbálták folytatni győzelmi sorozatukat. Az első félidőben a Leverkusennek tulajdonképpen nem osztottak lapot: a vendégek a 38. percben tesztelték először Bürki kapus képességeit, ekkor pedig már rég hátrányban voltak. A vezető gól a 19. percben esett, Kagava Sindzsi remek indítása után Jonas Hofmann lépett ki, kitrükközte Bernd Lenót, majd az üres kapuba lőtt.

A második félidőben sem bírta sokáig a Leverkusen, egy gyors kombinációt nem tudtak lekövetni a vendégek védői, végül Kagava spiccelt a bal alsóba. Gyönyörű csapatmunka volt, a leverkuseni védelem tagjai úgy rohangáltak, mint pók a falon, más kérdés, hogy mindenhonnan pont elkéstek.

A Leverkusen ezzel fel is adta a meccset, ráadásul Wendell összehozott egy büntetőt, amit Pierre-Emerick Aubameyang magabiztosan be is vágott a 74. percben. Aubameyang az első öt forduló mindegyikében betalált, ő a hatodik a liga történetében, aki végrehajtotta ezt a bravúrt. A Leverkusen tulajdonképpen még többet is kaphatott volna, Tuchel vezetésével egyelőre megállíthatatlanul száguld a BVB.

A Schalke 04 Leroy Sané 53. percben szerzett góljával 1–0-s győzelmet aratott Stuttgartban, ezzel előrelépett a tabellán a negyedik helyre. A patinás sváb csapat a sereghajtó Mönchengladbachhoz hasonlóan elveszítette első öt bajnoki mérkőzését a 2015–16-os szezonban! A Bundesliga történetében most először történt meg, hogy két klub is pont nélkül áll öt fordulót követően.

A 29. és s 32. perc között eldöntötte a Hannover elleni bajnokit az Augsburg, mely Alexander Esswein és Paul Verhaegh góljával törte meg a vendégcsapat ellenállását. A Hannover továbbra is nyeretlen, egy ponttal szerénykedik a tabella 16. helyén.

A bomba aztán este robbant: a szezon előtt a legbiztosabb helyzetűnek tartott vezetőedző, Lucien Favre benyújtotta lemondását, miután a Mönchengladbach öt forduló után is pont nélkül áll a Bundesligában.