Bundesliga: a Bayern kiosztott egy hatost a bajor derbin

2017.04.01. 17:28
Igen gólgazdag mérkőzéseket játszottak a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. Robert Lewandowski mesterhármassal járult hozzá a Bayern München sikeréhez az Augsburg ellen. A Werder Bremen 5–2-re győzött, míg az RB Leipzig 4–0-val ütötte ki ellenfelét – ezúttal Gulácsi Péter nélkül.

Lewandowski három gólt vágott (Fotó: AFP)

Bayern München–Augsburg

A 200. bajnoki mérkőzést játszották az Allianz Arénában, a korábbi találkozókon 155 Bayern-győzelem, 28 döntetlen és 16 vereség volt a házigazdák mérlege. A bajor derbin természetesen Carlo Ancelotti együttese volt az esélyesebb.

A 17. percben Robert Lewandowski juttatta vezetéshez a vendéglátókat, ez volt a Bayern 100. gólja a szezonban tétmeccsen.

A 36. percben Thomas Müller remekül érkezett középen, s bepattant róla a labda.

A második félidőben sem állt le a Bayern: előbb Lewandowski megszerezte a második gólját, majd a lengyel támadó nem akármilyen gólpasszt adott Thiago Alcantarának – bár könnyen lehet, hogy kapura szánta a lövést.

A hajrában Lewandowski a harmadik gólját is bebólintotta, majd Müller is újabb gólt rúgott, így alakult ki a 6–0-s végeredmény.

A többi mérkőzésen

A Schalke és a Borussia Dortmund Ruhr-vidéki rangadóján (Revierderby) csak a második félidőben születtek gólok. Az 53. percben Pierre-Emerick Aubameyang könnyedén talált be, aztán viszont sárgát is kapott a klasszikus, maszkos gólöröméért.

Azért a Schalke mégsem maradt pont nélkül, mert Thilo Kehrer egyenlített a 77. percben.

Gulácsi Péter influenzás lett, így a keretbe sem került be a RB Leipzig–Darmstadt összecsapáson. Helyére az a Fabio Coltorti állt, aki 2012 óta van a klub alkalmazásában, de csak most játszhatta első meccsét a Bundesliga élvonalában.

Nos, a svájci játékos szerencsét hozott, mert a lipcsei csapat 4–0-ra kiütötte a mínusz kettőnél emberhátrányba is kerülő sereghajtó Darmstadtot.

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ

Bayern München–Augsburg 6–0 (Lewandowski 17., 55., 79., Th. Müller 36., 80., Th. Alcantara 62.)
Schalke 04–Borussia Dortmund 1–1 (Kehrer 77., ill. Aubameyang 53.)
Hamburger SV–1. FC Köln 2–1 (N. Müller 13., Holtby 92., ill. Jojics (25.)
Freiburg–Werder Bremen 2–5 (Petersen 65., Grifo 77., ill. Kruse 21., Delaney 45+2., 47., 86., Bartels 71.)
RB Leipzig–Darmstadt 4–0 (N. Keita 12., 80., Forsberg 67., Orban 79.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach0–0

Vasárnap
15.30: Ingolstad–Mainz
17.30: Bayer Leverkusen–Wolfsburg

Pénteken játszották
Hertha BSC–Hoffenheim 1–3 (Pekarík 32., ill. Kramaric 39. – 11-esből,, 86., Süle, 76.)