Bundesliga: a Bayern kétgólos hátrányból fordított Szalaiék ellen

2018.01.27. 17:25
Kétgólos hátrányból fordított a Bayern München a Hoffenheim ellen (Fotó: AFP)
A Bayern München kétgólos hátrányból fordított, és 5–2-re legyőzte a Hoffenheimet a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójában. Gulácsi Péterék ikszeltek a Hamburggal, a Borussia Dortmund a hosszabbításban mentett pontot a Freiburg ellen.

A forduló rangadója, a Bayern–Hoffenheim találkozó a „fiatalság és a tapasztaltság” párharca volt: 42 év a korkülönbség Jupp Heynckes (72) a hazaiak trénere és Julian Nagelsmann (30), a vendégek vezetőedzője között, ami Bundesliga-rekord.

A Hoffenheimnél csere volt Szalai Ádám.

Nem sokáig kellett várni az első gólra az összecsapáson, ám meglepetésre a vendégek szereztek vezetést – Kimmich volt szabálytalan a saját tizenhatosán belül, így a Hoffenheim már a 3. percben büntetőt végezhetett el. Gnabry állt a labda mögé, ám gyenge lapos lövése után a jobb alsó sarok elől kitornászta a labdát Ulreich kapus, a kipattanót viszont a nyártól már a Schalkét erősítő Mark Uth a kapuba passzolta (0–1).

Uth ebben a kiírásban harmadszor mattolta a Bayern Münchent.

Nem sokat kellett várni a következőre sem! A 12. percben Serge Gnabry húszról vállalkozott lövésre, a támadó lapos bombája a jobb alsóban kötött ki (0–2).

A 20. percben aztán jött a szépítés: Kimmich lövése után a kapu előtt Robert Lewandowski ért még bele a labdába, amely a bal alsó sarokban kötött ki (1–2). Öt perc telt el, ekkor Jérome Boateng ünnepelhetett – a védő Robben szöglete után közelről bólintott a vendégek kapujába (2–2).

A második félidőben a bajorok még inkább saját térfelükre szorították a Hoffenheimet és óriási mezőnyfölényt alakítottak ki, aminek meg is lett az eredménye, a 64. percben szép támadás végén Kingsley Coman lőtte ki tíz méterről a bal alsót (3–2).

Három perccel később Arturo Vidal hat méterről, fejjel volt eredményes. A 90. percben az épp a Hoffenheimtől érkező Sandro Wagner állította be az 5–2-es végeredményt.

Hiába vezetett két góllal a Hoffenheim, Heynckes gárdája tulajdonképpen gond nélkül fordított. Szalai Ádám nem lépett pályára.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A Gulácsi Péterrel kiálló RB Leipzig Bruma fejesével a 9. percben előnybe került a Hamburg ellen. A vendégek a 29. percben egyenlítettek Filip Kosztics révén – a szerb remek kiugratást kapott, egy az egyben mehetett Gulácsira, majd eltolta a labdát a magyar válogatott játékos mellett és a kapuba gurított (1–1).

A mérkőzés állása már nem változott, a lipcseiek ikszeltek a Hamburggal.

A Schalke könnyedén győzött Stuttgartban. Naldo, a gelsenkircheniek 35 éves védője góllal ünnepelhette karrierje 337. Bundesliga-meccsét, amivel ő lett a német élvonalban legtöbbször pályára lépő brazil futballista.

Ott volt a Borussia Dortmund kezdőjében Pierre-Emerick Aubameyang, aki vélhetően hamarosan az Arsenalhoz igazol át. A gaboni támadó sem tudott segíteni csapatán, amely hazai pályán megszerezte ugyan a vezetést, ám csak döntetlenre futotta úgy, hogy a fekete-sárgák a hosszabbítás harmadik percében mentettek pontot.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
Bayern München–Hoffenheim 5–2
(Lewandowski 20., J. Boateng 25., Coman 64., Vidal 67., S. Wagner 90., ill. Uth 3., Gnabry 12.)
Borussia Dortmund–Freiburg 2–2 (Kagawa 9., Toljan 93., ill. N. Petersen 21., 68.)
RB Leipzig–Hamburg 1–1 (Bruma 9., ill. Kosztics 29.)
1. FC Köln–Augsburg 1–1 (Jojics 40., ill. Caiuby 77.)
VfB Stuttgart–Schalke 0–2 (Naldo 14., Harit 19. – 11-esből.)
Werder Bremen–Hertha BSC 0–0A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!

1. Bayern München 20 16 2 2 49–16 +33 50
2. Schalke 20 9 7 4 32–25 +7 34
3. Eintracht Frankfurt 20 9 6 5 26–20 +6 33
4. RB Leipzig 20 9 5 6 32–29 +3 32