Bundesliga: a Bayern győzött, Huszti megsérült Münchenben

2016.04.02. 17:26
Nem ez volt a nyerő rúgás, de ő volt a nyerőember: Franck Ribéry (balra) megelőzi Timothy Chandlert (Fotó: Reuters)
A bajnoki címre törő Bayern München hazai pályán 1–0-ra győzött az Eintracht Frankfurt ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójának szombati játéknapján. Huszti Szabolcs, a frankfurtiak magyar középpályása a második félidő elején sérülés miatt cserét kért. Szalai Ádám csapata, a Hannover tovább sodródik a kiesés felé – ezúttal a Hamburgtól kapott ki 3–0-ra hazai pályán.

BAYERN MÜNCHEN–EINTRACHT FRANKFURT 1–0

A fél szemmel már a keddi BL-negyeddöntőre figyelő Bayern München nem csillogott, de így is elkönyvelte sorozatban a harmadik győzelmét, amellyel megerősítette pozícióját a tabella élén.

A meccset Franck Ribéry döntötte el: a francia támadó kapásból, akrobatikus mozdulattal küldte a labdát a léc alá Mario Götze kipattanó lövését követően. A második félidőben Xabi Alonsónak volt egy nagyszerű szabadrúgása, a labda a lécen csattant.

Huszti Szabolcs ott volt a vendégek kezdőcsapatában, de a második félidő elején egy lövésnél combizomhúzódást szenvedett, és le kellett cserélni. Az Eintracht összességében helytállt, de ettől nem javultak esélyei a kiesés ellen folytatott harcban.

A Bayern Bundesliga-rekordot ért el azzal, hogy a Frankfurttal vívott legutóbbi nyolc bajnokiján egyetlenegy gólt sem kapott.

HANNOVER–HAMBURG 0–3

A Frankfurtnál lejjebb pillanatnyilag csak egy csapat árválkodik a tabellán, és az a jelek szerint a bajnokság zárásakor is ott lesz: a Hannover a szintén nem a fénykorát élő Hamburgot fogadta, és bár az első félidőben többet birtokolta a labdát, simán kikapott. Ez volt a Szalai Ádámot foglalkoztató sereghajtó ötödik veresége zsinórban – a HSV pedig 2007 augusztusa óta először nyert Hannoverben.

Szalai végigjátszotta a mérkőzést, de megmozdulásai nem jelentettek veszélyt az ellenfél kapujára. Nem sokkal a vendégek vezető gólja előtt, egy kontrát megelőző taktikai szabálytalanságért sárga lapot kapott a magyar csatár.

MAINZ–AUGSBURG 4–2

Egyik csapat sem tudott győzni az elmúlt hetekben, de a Mainz most megtörte a rossz szériát, méghozzá két duplával. Christian Clemens és Pablo De Blasis egyaránt kétszer talált be a vendégek kapujába – érdekesség, hogy a mindössze 165 centiméterre nőtt De Blasis fejjel szerezte a második gólját. Az argentin támadónak ez az első fejes gólja és az első kétgólos meccse a Bundesligában.

INGOLSTADT–SCHALKE 3–0

A megelőző négy bajnokijából hármat megnyerő Schalke fontos pontokat hullajtott el: a hetek óta nyeretlen, ám hazai pályán nagyon veszélyes Ingolstadt nemcsak legyőzte, de szinte le is iskolázta a dobogóra hajtó gelsenkirchenieket. A tizenegyesből született hazai gólig a Schalke volt a jobb, de onnantól – a vendégcsapat játékosai erősen vitatták az ítéletet – görcsössé vált a játéka.

DARMSTADT–STUTTGART 2–2

A tavasszal gólerős Stuttgart ezúttal is vágott kettőt – nagy fordítást hozott az első félidő hajrája –, de végül szerencséje volt, hogy pontot rabolt Darmstadtból: a hajrában, már 2–2-es állásnál a hazaiak kétszer is eltalálták a kapufát. A Darmstadt – amely nem küldte harcba Garics Györgyöt – február 7. óta nem nyert bajnokit.

DORTMUND–WERDER BREMEN 3–2

Az esti mérkőzésen a Borussia Dortmund hazai pályán 3–2-re legyőzte Kleinheisler László csapatát, a Werder Brement, és sikerével biztossá tette, hogy ott lesz a Bajnokok Ligája következő kiírásának csoportkörében.

A mozgalmas második félidő derekán rövid időre a vezetést is megszerző brémaiak nem vetették be a kispadon ülő magyar légióst.

Thomas Tuchel, a sorozatban harmadszor nyerő hazaiak vezetőedzője jó kézzel cserélt: Kagava Sindzsi három perccel a beállítása után egyenlített 2–2-re, míg Adrian Ramos egy perc után, az első labdaérintéséből fejelte be a győztes gólt.

Essék szó a harmadik dortmundi gólszerzőről is: Pierre-Emerick Aubameyang a 23. gólját szerezte ebben a Bundesliga-szezonban, így – Papiss Demba Cissé helyét átvéve – mostantól ő a német bajnokság történetének egyidényes afrikai gólrekordere.

Henrih Mhitarjan két gólt készített elő, 12 asszisztja egyéni rekord és idei ligacsúcs.

NÉMET BUNDESLIGA
28. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Bayern München–Eintracht Frankfurt 1–0 (Ribéry 20.)
Hannover–Hamburg 0–3 (Cleber 61., Ilicevic 73., N. Müller 75.)
Mainz–Augsburg 4–2 (Clemens 12., 76., De Blasis 21., 53., ill. Caiuby 9., Ku Dzsa Csol 40.)
Ingolstadt–Schalke 3–0 (Mo. Hartmann 29. – 11-esből, Hinterseer 45+2., Lezcano 65.)
Darmstadt–Stuttgart 2–2 (S. Wagner 26., Niemeyer 52., ill. Gentner 45., Rupp 45+3.)
Borussia Dortmund–Werder Bremen 3–2 (P. Aubameyang 53., Kagava 77., A. Ramos 82., ill. Gálvez 69., Junuzovic 74.)

1. Bayern München 28 23 3 2 66–13 +53 72
2. Borussia Dortmund 28 21 4 3 67–28 +39