Bundesliga: a Werder a 91. percben egyenlített Frankfurtban

2019.10.06. 19:55
Sebastian Rode 3088 nap után volt ismét eredményes az Eintrachtban (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának záró mérkőzésén az Eintracht Frankfurt 2–2-es döntetlent játszott a Werder Bremennel.

Davy Klaassen szerzett vezetést a vendégeknek a 27. percben, erre Sebastian Rode bombagóllal válaszolt az 55. percben. A korábbi Bayern-játékos a harmadik gólját szerezte meg a csapatban, legutóbb 3088 nappal ezelőtt, 2011 áprilisában volt eredményes.

Amikor már úgy tűnt, döntetlennel végződik az összecsapás, akkor André Silva betalált, de a slusszpoén csak ezután jött: tizenegyest kapott a Werder, amelyet Milot Rashica értékesített.

A végeredmény 2–2 lett, ennek pedig inkább a vendégek örülhetnek.

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ

Eintrach Frankfurt–Werder Bremen 2–2 (Rode 55., André Silva 88., ill. Klaassen 27., Rashica 91. – 11-esből)

KORÁBBAN
Wolfsburg–Union Berlin 1–0 (Weghorst 69.)
Borussia Mönchengladbach–Augsburg 5–1 (Zakaria 2., P. Herrmann 8., 13., Pléa 39., Embolo 83., ill. Niederlechner 80.)
Schalke–1. FC Köln 1–1 (Serdar 72., ill. Hector 92.)
Bayern München–Hoffenheim 1–2 (Lewandowski 73., ill. Adamjan 54., 79.)
Freiburg–Borussia Dortmund 2–2 (Waldschmidt 55., Akanji 89. – öngól, ill. Witsel 20., Hakimi 67.)
Bayer Leverkusen–RB Leipzig 1–1 (Volland 66., ill. Nkunku 78.)
Paderborn–Mainz 1–2 (Zolinski 14., ill. Quaison 8., Brosinski 32.)
Hertha BSC–Fortuna Düsseldorf 3–1 (Ibisevic 37., Dilrosun 44., Darida 62., ill. Hennings 32. – 11-esből)

1. Mönchengladbach 7 5 1 1 15–6 +9 16
2. Wolfsburg 7 4 3 10–4 +6 15
3. Bayern München 7 4 2 1 20–8 +12 14
4. RB Leipzig 7 4 2 1 15–7 +8 14
5. Freiburg 7 4 2 1 15–7 +8 14
6. Schalke 7 4 2 1 14–7 +7 14
7. Bayer Leverkusen 7 4 2 1 12–8 +4 14
8. Borussia Dortmund 7 3 3 1 19–11 +8 12