Bundesliga: 4–0-ra vezetett a BVB a szünetben a derbin, mégsem nyert

2017.11.25. 17:32
Az első félidő Aubameyangékról szólt, a második már kevésbé... (Fotó: AFP)
Ezúttal sem okozott csalódást a Ruhr-vidéki derbi a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban: a Borussia Dortmund–Schalke összecsapás 4–4-es döntetlennel zárult. Úgy, hogy a BVB a szünetben már 4–0-ra vezetett...

DORTMUND–SCHALKE

A német futball egyik legnagyobb hagyományú párosítása, a Ruhr-vidéki derbi, azaz a Borussia Dortmund és a Schalke összecsapása volt a szombat délután meghatározó mérkőzése. A két csapatnak a Bundesligában a 91., minden sorozatot figyelembe véve pedig a 172. meccse volt a mai. Paprikás hangulatban, sok szabálytalansággal kezdődött a mérkőzés, majd a házigazda BVB 13 perc alatt négy gólt rámolt be.

A 12. percben Christian Pulisic adott középre a jobb oldalról, Nuri Sahin rosszul találta el a labdát, de így lett jó a hosszún érkező Pierre-Emerick Aubameyangnak, aki közelről, becsúszva a hálóba gyötörte a labdát. Hat perccel később megduplázta előnyét a Dortmund: Sahin volt ismét az előkészítő, szabadrúgásból ívelt a tizenhatoson belülre, a menteni igyekvő Benjamin Stambouli nagy igyekezetében pedig a saját kapujába juttatta a labdát (öngól).

Két perc sem telt el, jött az újabb dortmundi találat. Aubameyang a jobb szélen húzott el, faképnél hagyta védőjét, középre kanyarított, az érkező Mario Götze pedig hat méterről a hálóba fejelt. A 25. percben azt hihettük volna, hogy el is döntötte a három pont sorsát a Borussia: a Schalke védelme asszisztált Aubameyang és Götze passzolgatásához, előbbi lövésébe beleléptek, így a túloldalon felfutó Raphael Guerreiro kapásból a hálóba bombázott (4–0).

A második félidő egy az egyben a gelsenkircheniekről szólt.

Az 51. percben Bastian Oczipka szabadrúgása után Naldo fejelt a hálóba, de a játékvezető jelezte, hogy a videobíró segítségére van szükség. A technika döntött: Naldo lesről talált be, így az eredmény nem változott. Az eseménydús meccs 55. percében Aubameyang eldönthette volna a meccset, de Ralf Fährmann az utolsó pillanatban odaért, és elpiszkálta a labdát. A 61. minutumban jött a szépítés: Stambouli felívelését Guido Burgstaller csúsztatta a hálóba Weidenfeller fölött. Sőt! Négy perccel később megint beköszönt a Schalke: a 19 éves Amine Harit első Bundesliga-gólját szerezte a klub színeiben (4–2).

Csőstül jött a baj a Dortmund számára: a 72. percben Aubameyang megkapta a második sárgáját (az elsőt az 55. percben gyűjtötte be) egy felesleges faultért, így mehetett zuhanyozni. Nem sokkal később pedig egy másik kulcsembert is elveszített a házigazda, Mario Götze kért cserét lábát fájlalva. Négy perccel a vége előtt feljött egy gólra a Schalke: Daniel Caliguri térült-fordult a tizenhatoson belül, majd 11 méterről mesterien a jobb felsőbe tekert.

Maradt még ideje a Schalkénak, hiszen 7 (!) perc volt a ráadás. Amit ki is használtak a vendégek: Naldo fejesével a 94. percben kiegyenlítettek. Elképesztő meccsen 4–4 lett a végeredmény, a Ruhr-vidéki derbi most sem okozott csalódást. A Dortmund az elmúlt két hónapban csak egyszer nyert (a Magdeburg elleni kupameccsen), a Schalke meg nem kapott ki szeptember vége óta.

A TÖBBI PÁLYÁN

A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig hazai pályán 2–0-ra legyőzte a kiesőzónában tanyázó Werder Brement. A magyar kapusnak a tudósítások szerint viszonylag kevés dolga akadt, azt pedig magabiztosan hozta. A Kicker szerint jól jött ki a beadásokra, stabil pont volt hátul. Az Augsburg emberelőnyben fordított a Wolfsburg ellen, míg a Leverkusen elvitte a pontokat Frankfurtból.

BUNDESLIGA
13. FORDULÓ

Augsburg–Wolfsbug 2–1 (Gregoritsch 51., Finnbogason 78., ill. Didavi 40.)
Borussia Dortmund–Schalke 4–4 (Aubameyang 12., Stambouli 18. – öngól, Götze 20., Guerreiro 25., ill. Burgstaller 61., Harit 65., Caliguri 86., Naldo 94.)
Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen 0–1 (Volland 76.)
Freiburg–Mainz 2–1 (Petersen 51., Kath 91., ill. Trochowski 92.)
RB Leipzig–Werder Bremen 2–0 (N. Keita 34., Bernardo 87.)