Bundesliga: mélyrepülésben a Bayern, kikaptak Szalaiék is

2015.05.09. 17:31
A már bajnok Bayern München korán emberhátrányba került, és végül meglepetésre ki is kapott 1–0-ra hazai pályán az Augsburgtól a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójának szombati játéknapján. A Mönchengladbach lelépte a Leverkusent (3–0) a BL-főtáblára hajtó csapatok rangadóján, míg a Hoffenheim – Szalai Ádámmal a soraiban – 3–1-re kikapott Frankfurtban.

BAYERN MÜNCHEN–AUGSBURG 0–1BAYERN MÜNCHEN–AUGSBURG 0–1

A már bajnok, nem mellesleg BL-elődöntős Bayern München kapujában Pepe Reina állt ezen a szombaton, a spanyol kapusnak ez volt a harmadik fellépése a 2014–15-ös bajnokságban – és csak 13 percig tartott… Reinát a kapura törő Raúl Bobadilla elleni szabálytalanságért kiállította a játékvezető, már vehette is a kesztyűt Manuel Neuer, és a Philipp Lahm helyére beálló világbajnok ki is szuggerálta a tizenegyest – Paul Verhaegh lövése a kapufán csattant.

Az emberhátrányért végül mégis fizetnie kellett a teljes létszámban veszélyesen támadó, kapufát is elérő, és helyzeteket később is kialakító Bayernnek: a hajrá kezdetén Pierre-Emile Höjbjerg elfutása után Bobadilla szép gólt lőtt. Az Augsburg különösen a második félidőben nagyon taktikusan játszott, győzelme – 2011-es feljutása óta az első müncheni sikere – megérdemelt.

Ha beleszámítjuk a Dortmund ellen tizenegyesekkel elbukott Német Kupa-elődöntőt, akkor a Bayern sorozatban a negyedik tétmérkőzését veszítette el – az Augsburg előtt a Barcelona a BL-ben, a Leverkusen a bajnokságban győzte le..

Bobadilla gólja

FRANKFURT–HOFFENHEIM 3–1

Szalai Ádám kezdőként lépett pályára a Hoffenheimben, amely a 34. percre háromgólos hátrányba került, és innen már nem is volt visszaút – bár Kevin Volland szabadrúgásból szépített a második félidő elején. Szalai végigjátszotta a mérkőzést, 0–1-nél volt egy jó lehetősége, de nem tudott túljárni Kevin Trapp kapus eszén.

MÖNCHENGLADBACH–LEVERKUSEN 3–0

Mindkét csapat selejtező nélkül szeretne feljutni a Bajnokok Ligája-főtáblára, és a Gladbach szombaton majdhogynem el is végezte ezt a feladatot háromgólos győzelmével. Max Kruse a szezonban nyolcadszor szerezte egy meccs első gólját – ezzel ő a ligaelső –, majd a végjátékban Patrick Herrmann, sőt az ő helyére beálló Ibrahima Traoré is betalált, és ezzel biztossá vált, hogy a zöld-fehérek 26 év után (!) végre otthon tartják a három pontot a Leverkusen ellen.

HANNOVER–WERDER BREMEN 1–1

Úgy tűnt, a Hannover elszánt futballja győzelmet hoz, csakhogy a Werder a hajrában – gyakorlatilag az első helyzetéből – egyenlített, így mindkét félnek egy pont jutott. Ez sem az Európa-liga-indulásra hajtó brémaiaknak, sem az életükért harcoló hazaiaknak nem főnyeremény.

STUTTGART–MAINZ 2–0

Az esti mérkőzésen a sereghajtó VfB Stuttgart hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Mainzot, és ezzel életben tartotta reményét a bennmaradásra. A VfB-re két „hatpontos” meccs vár a hátralévő két fordulóban: legközelebb a Hamburgot fogadja, az utolsó játéknapon a Paderbornhoz utazik.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
VfB Stuttgart–Mainz 2–0 (Didavi 66., Kosztics 79.)
Bayern München–Augsburg 0–1 (Bobadilla 71.)
Borussia Dortmund–Hertha BSC 2–0 (Szubotics 9., Durm 47.)
Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 3–0 (M. Kruse 50., Herrmann 82., I. Traoré 88.)
Hannover–Werder Bremen 1–1 (Stindl 21., ill. Junuzovic 78.)
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 3–1 (Oczipka 18., Seferovic 27., Chandler 34., ill. Volland 51.)