Bundesliga 2.: Király padozott, Leonardo pontot mentett, Kalmár debütált

2014.08.22. 20:36
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2.) 3. fordulójában Király Gábor együttese, az 1860 München 2–2-es döntetlent játszott a Heidenheim otthonában.
Ricardo Moniz csak a kispadra nevezte a magyar kapust, aki így nem léphetett pályára a találkozón, amelyen a müncheniek a korábbi ferencvárosi Leonardo góljával mentettek pontot – igaz, az első találatot szerző Rubin Okotie révén tizenegyesből fordíthattak volna, de a 70. percben hibázott a pakisztáni osztrák támadó. A meccs krónikájához tartozik még, hogy Smail Morabitot a 91. percben kiállították a hazaiaktól.

Az eddig nyeretlenek csatáján a St. Pauli egy 92. percben szerzett góllal kerekedett a Sandhausen fölé, Kalmár Zsolt pedig győztes meccsen debütált a RB Leipzigben. A 19 éves középpályás a 79. percben állt be. A lipcsei együttes három fordulót követően hét ponttal és kapott gól nélkül áll.

BUNDESLIGA 2.
3. FORDULÓ

St. Pauli–Sandhausen 2–1
Heidenheim–1860 München 2–2
RB Leipzig–Erzgebirge Aue 1–0

Az élmezőny állása: 1. RB Leipzig 7 pont (4–0), 2. Greuther Fürth 4 (6–2, 2), 2. Bochum 4 (6–2, 2)