Gulácsi gólpasszt adott, a Leipzig 4–2-re nyert, s megint dobogós

M. G.M. G.
2020.06.01. 20:26
Gulácsi Péter igen szép gólpasszt adott (Fotó: AFP, archív)
Ismét a dobogón áll a német labdarúgó Bundesligában az RB Leipzig, mivel a 29. forduló gólzáporos záró mérkőzésén 4–2-re győzött Kölnben. Gulácsi Péter, a lipcseiek magyar válogatott kapusa gólpasszt adott, Willi Orbán nem lépett pályára.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
1. FC Köln–RB Leipzig 2–4 (J. Córdoba 7., Modeste 55., ill. Schick 20., Nkunku 38., Werner 50., Dani Olmo 57.)

A kilencmérkőzéses bajnoki veretlenségi sorozattal érkező Leipzig „beragadt a rajtnál” Kölnben, a házigazda jobban pörgött, és első helyzetéből meg is szerezte a vezetést. Egy jobb oldali akcióval a „kecskések” könnyedén átjátszották a lipcsei védelmet, Elvis Rexhbecaj éles szögből elgurította a labdát Gulácsi Péter mellett, aki még hozzáért ahhoz, így a kapufa ideiglenesen „megmentette” a vendégeket. Mintegy két másodpercig, mert a kipattanóra érkezett Jhon Córdoba, és ballal a kapuba bikázta a labdát (1–0).

Az első negyedóra a hazaiak kedve szerint alakult, aztán viszont Córdoba megsérült, s míg ápolták, a 20. percben egyenlített a Leipzig. Dayot Upamecano lépett előre a védelemből, balra passzolt, Angelino precízen középre adott, centerben pedig Patrick Schick párharcot nyert Rafael Czichosszal szemben, s a kapuba fejelt (1–1).

Córdobát le kellett cserélni, ezzel legeredményesebb játékosát vesztette el a Köln, no meg a fonalat, amit a félidő hátralevő részében meg sem talált: a játékrész második felében a Leipzig ellenfele fölé nőtt, és a 38. percben Konrad Leimer tökéletes kiugratása után Christopher Nkunku finom megoldással szerezte meg a második vendéggólt (1–2). Teljesen megérdemelt lipcsei vezetéssel mehettek pihenni a mérkőző felek.

Az első félidei góltermést az 57. percig sikerült megduplázni a csapatoknak. A hétperces őrületet Gulácsi szabadította el, aki az 50. percben lehúzott egy jobb oldali szabadrúgást, felnézett, és egyből pazar kirúgással ugratta ki Timo Wernert – a válogatott csatárnak rutinfeladat volt a kapuig robogni, és befejezni az akciót (1–3). Remek helyzetfelismerés és gólpassz a magyar kapustól! Ebben a Bundesliga-idényben Gulácsi lett az első kapus, aki feliratkozott egy gólpasszal a „kanadai táblázatra”.

Timo Werner meg sem állt a kölni kapuig Gulácsi hatalmas kirúgását követően (Fotó: AFP)

Az 55. percben a Córdoba helyére becserélt Anthony Modeste rúgott a tizenhatoson kívülről egy pokolian nagy gólt (2–3), de mielőtt a hazaiak reményei éledni kezdtek volna, Modeste rossz helyre fejelte ki a labdát egy szöglet után, Dani Olmo meg szép megoldással büntetett, belsővel a kapuba tekerve(2–4).

A Köln erőtlenül és ötlettelenül próbált támadni, ám egy pillanatig úgy tűnt, kap egy esélyt: a 72. percben Christian Dingert tizenegyest ítélt a hazaiak javára – hogy a VAR-egység beavatkozása után visszavonja, mivel Lukas Klostermann a labdát rúgta el, és nem Modeste lábát. A közjátéktól eltekintve magabiztosan irányította a mérkőzést a Leipzig, olyannyira, hogy Dani Olmo és Werner révén két ziccert is elpuskázott, majd Marcel Sabitzer egy harmadikat is elrontott – közben Modeste is „belejött a hibázásba”, így a sok helyzet ellenére maradt a 2–4. A megszerzett három ponttal a Mönchengladbachot és Leverkusent megelőző Leipzig győzelme megérdemelt, a veretlenségi sorozat immár tízmérkőzésesre hízott.

Korábban
Paderborn–Borussia Dortmund1–6(Hünemeier 72. – 11-esből, ill. T. Hazard 54., Sancho 57., 74., 92., Hakimi 85., Schmelzer 89.)
BorussiaMönchengladbach–Union Berlin 4–1(Neuhaus 17., Thuram 41., 59., Pléa 81., ill. S. Andersson 50.)
Bayern München–Fortuna Düsseldorf 5–0(Zanka 15. – öngól, Pavard 29., Lewandowski 43., 50., A. Davies 52.)
Hertha BSC–Augsburg 2–0(Dilrosun 23., Piatek 93.)

Mainz–Hoffenheim 0–1(Bebou 43.)
Schalke–Werder Bremen 0–1(Bittencourt 32.)
Wolfsburg–Eintracht Frankfurt 1–2(Mbabu 58., ill. André Silva 27. – 11-esből, Kamada 85.)
Freiburg–Bayer Leverkusen 0–1(Havertz 54.)​