B. Á. 2019.08.23 20:20 Frissítve: 2019.08.23 22:57

Vezetett a mumus, aztán jött a hajrá – hármassal fordított a Dortmund

Habár jócskán megnehezítette ellenfele dolgát az 1. FC Köln, a Borussia Dortmund az utolsó húsz percben fordított az újonc ellen, így 3–1-es vendégsikerrel kezdődött meg a német Bundesliga 2. fordulója.

Jadon Sancho gólja adta meg az alaphangot a fordításhoz (Fotó: AFP)

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
1. FC Köln–Borussia Dortmund 1–3 (Drexler 29., ill. Sancho 70., Hakimi 86., Alcácer 94.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Négyszázhetvenhat napnyi várakozás után láthatott ismét Bundesliga-meccset a kölni Rhein-Energie Stadion közönsége, amely a Borussia Dortmund formáját elnézve nem sok jóra számíthatott a bajnokaspiráns ellen.

A statisztika ugyanakkor némileg a Kölnnek kedvezett, ugyanis a Dortmund egyik legkevésbé kedvelt ellenfeléhez látogatott: a péntekit megelőző 43 vendégjátéka alkalmával csupán 12-szer hagyta el győztesen a pályát, és az összes meccset tekintve is csak kettőt nyert meg három döntetlen mellett a legutóbbi öt alkalomból.

Az első veszélyesebb helyzetre a 23. percig kellett várni, Marco Reus finoman kapura emelt szabadrúgásánál Timo Horn ért oda a jobb alsóhoz. A túloldalt Jhon Córdoba villanásai után jutott szöglethez a hazai csapat, s a jobbról érkező beadás, majd továbbcsúsztatás után Dominick Drexler közelről a rövidbe fejelte a labdát (1–0). A 29 éves támadó élete első Bundesliga-gólját ünnepelhette.

A félidő hátralévő részében is inkább a Köln játéka hordozott magában több veszélyt, a sérüléséből visszatérő Roman Bürki több hajmeresztő megmozdulással borzolta a vendégszurkolók idegeit, miközben a csapat nem találta saját támadófutballja ritmusát, hiányzott a dinamika a játékból, a kölni tolódások remekül működtek a lassan építkező Dortmund ellen.

A fordulás után sem tudott rögtön felpörögni a vendégcsapat, sőt, Anthony Modeste góljánál szerencséje volt a gárdának, hogy a francia lesen volt, így maradt az egygólos hátrány. Nem sokkal később a lendületesen futballozó Córdoba megsérült, a helyére a másodosztályban 33 mérkőzésen 29-szer betaláló, ezzel gólkirályi címet szerző Simon Terodde érkezett.

Az áttörést az utolsó fél óra, pontosabban Lucien Favre cseréi hozták meg: Julian Brandt és Asraf Hakimi beállása kulcsfontosságúnak bizonyult a játék és a gólok szempontjából.

Az alaphangot Jadon Sancho átlövése adta meg, a fiatal angol remek ballábas lövéssel egyenlített, Hornnak nem volt esélye a hárításra (1–1). Sancho ezzel a német élvonal legfiatalabb játékosa lett (19 éves és 151 napos), aki eljutott 15 gólig, Horst Köppel 1967-ből származó rekordját adta át a múltnak.

Az egyre inkább fölénybe kerülő Dortmund Lukasz Piszczek sokadik jó mélységi megindulása és jó beadása után, Hakimi fejesével került előnybe, a szélső védő nagyszerű ütemérzékkel ugrott fel, és előzte meg védőjét (1–2).

A kitámadó Köln végzete a kiválóan végigvitt kontra lett, amelynek végén Paco Alcácer juttatta higgadtan a labdát a gólvonal mögé (1–3).

A Dortmund az utolsó 20-30 percre jelentősen feljavult, köszönhetően a cseréknek, különösen Brandtnak, aki meghozta azt a pluszt a fekete-sárgák (ezúttal csak feketék) játékába, aminek azt megelőzően alig volt nyoma.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
SZOMBAT

15.30: Augsburg–Union Berlin
15.30: Fortuna Düsseldorf–Bayer Leverkusen
15.30: Hoffenheim–Werder Bremen (Tv: Sport1)
15.30: Mainz–Borussia Mönchengladbach
15.30: Paderborn–Freiburg
18.30: Schalke–Bayern München (Tv: Sport1)
VASÁRNAP
15.30: RB Leipzig–Frankfurt (Tv: Sport1)
18.00: Hertha BSC–Wolfsburg (Tv: Sport1)

Német labdarúgás RÁCZ PÉTER

Lewandowski gyors góljára Forsberg válaszolt. Gulácsi bravúrjai is kellettek.

2019.09.04 10:54:32

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

Eladta a saját esküvőjét is, túlélte a „túlélhetetlen” repülőgép-katasztrófát – leköszön a Bayern elnöke.

2019.09.03 06:46:15

Német labdarúgás BACSKAI JÁNOS

NYÁRI ÁTIGAZOLÁSOK, 2019. Sallai olasz válogatott riválist kapott, a Frankfurt csatárt cserélt milánói módra.

2019.08.30 20:15:45

Gulácsi és Orbán csapata 3–1-re nyert a Mönchengladbach otthonában, sorozatban harmadik bajnokiján győzve.