Vezetett a mumus, aztán jött a hajrá – hármassal fordított a Dortmund

B. A.B. A.
2019.08.23. 20:20
Jadon Sancho gólja adta meg az alaphangot a fordításhoz (Fotó: AFP)
Habár jócskán megnehezítette ellenfele dolgát az 1. FC Köln, a Borussia Dortmund az utolsó húsz percben fordított az újonc ellen, így 3–1-es vendégsikerrel kezdődött meg a német Bundesliga 2. fordulója.

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
1. FC Köln–Borussia Dortmund 1–3 (Drexler 29., ill. Sancho 70., Hakimi 86., Alcácer 94.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Négyszázhetvenhat napnyi várakozás után láthatott ismét Bundesliga-meccset a kölni Rhein-Energie Stadion közönsége, amely a Borussia Dortmund formáját elnézve nem sok jóra számíthatott a bajnokaspiráns ellen.

A statisztika ugyanakkor némileg a Kölnnek kedvezett, ugyanis a Dortmund egyik legkevésbé kedvelt ellenfeléhez látogatott: a péntekit megelőző 43 vendégjátéka alkalmával csupán 12-szer hagyta el győztesen a pályát, és az összes meccset tekintve is csak kettőt nyert meg három döntetlen mellett a legutóbbi öt alkalomból.

Az első veszélyesebb helyzetre a 23. percig kellett várni, Marco Reus finoman kapura emelt szabadrúgásánál Timo Horn ért oda a jobb alsóhoz. A túloldalt Jhon Córdoba villanásai után jutott szöglethez a hazai csapat, s a jobbról érkező beadás, majd továbbcsúsztatás után Dominick Drexler közelről a rövidbe fejelte a labdát (1–0). A 29 éves támadó élete első Bundesliga-gólját ünnepelhette.

A félidő hátralévő részében is inkább a Köln játéka hordozott magában több veszélyt, a sérüléséből visszatérő Roman Bürki több hajmeresztő megmozdulással borzolta a vendégszurkolók idegeit, miközben a csapat nem találta saját támadófutballja ritmusát, hiányzott a dinamika a játékból, a kölni tolódások remekül működtek a lassan építkező Dortmund ellen.

A fordulás után sem tudott rögtön felpörögni a vendégcsapat, sőt, Anthony Modeste góljánál szerencséje volt a gárdának, hogy a francia lesen volt, így maradt az egygólos hátrány. Nem sokkal később a lendületesen futballozó Córdoba megsérült, a helyére a másodosztályban 33 mérkőzésen 29-szer betaláló, ezzel gólkirályi címet szerző Simon Terodde érkezett.

Az áttörést az utolsó fél óra, pontosabban Lucien Favre cseréi hozták meg: Julian Brandt és Asraf Hakimi beállása kulcsfontosságúnak bizonyult a játék és a gólok szempontjából.

Az alaphangot Jadon Sancho átlövése adta meg, a fiatal angol remek ballábas lövéssel egyenlített, Hornnak nem volt esélye a hárításra (1–1). Sancho ezzel a német élvonal legfiatalabb játékosa lett (19 éves és 151 napos), aki eljutott 15 gólig, Horst Köppel 1967-ből származó rekordját adta át a múltnak.

Az egyre inkább fölénybe kerülő Dortmund Lukasz Piszczek sokadik jó mélységi megindulása és jó beadása után, Hakimi fejesével került előnybe, a szélső védő nagyszerű ütemérzékkel ugrott fel, és előzte meg védőjét (1–2).

A kitámadó Köln végzete a kiválóan végigvitt kontra lett, amelynek végén Paco Alcácer juttatta higgadtan a labdát a gólvonal mögé (1–3).

A Dortmund az utolsó 20-30 percre jelentősen feljavult, köszönhetően a cseréknek, különösen Brandtnak, aki meghozta azt a pluszt a fekete-sárgák (ezúttal csak feketék) játékába, aminek azt megelőzően alig volt nyoma.