Bayern, Schalke, Dortmund: három, három, három

2012.11.10. 17:38
Franck Ribéry ezzel a lövéssel szerezte meg a vezetést a Bayernnek (Fotó: Reuters)
A Bayern München 2–0-ra legyőzte a jól rajtoló újoncot, az Eintracht Frankfurtot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati rangadóján. A listavezető bajorok előnye ezúttal nem nőtt a tabellán, hiszen ha nem is könnyen, de a Schalke is győzött, sőt a Dortmund is begyűjtötte a három pontot.

BAYERN MÜNCHEN–EINTRACHT FRANKFURT 2–0

A Bayern a legutóbbi hazai bajnoki mérkőzését elveszítette (Leverkusen, 1–2), így hiába volt az idényt várakozásul felül jól kezdő Frankfurt a soros látogató, a bajorok kizárólag a győzelemben gondolkodhattak. Az elmúlt hetekben hullámvölgybe kerülő Eintracht jól tartotta magát az első félidőben, néha át-átcsapott a hazai térfélre, de a nagyobb gólszerzési lehetőségek a Bayern előtt adódtak.

Arjen Robben a 9. percben az oldalhálóba lőtt, Franck Ribéry közeli lövését védte a kapus a 25.-ben, a 42. percben Daniel Van Buyten lesgólt fejelt. A 44. percben aztán jött a gól is: Javi Martínez nagyszerű keresztpasszából a balösszekötő helyén kiugró Franck Ribéry közvetlen közelről a kapuba passzolt. 1–0

Az első játékrész legvégén Ribéry fejelhetett is volna egyet, csakhogy Kevin Trapp védett. Fejessel végződött a második félidő első nagy helyzete is, a frankfurti Anderson labdájánál a keresztléc segítette ki a 200. Bundesliga-mérkőzését ünneplő Bayern-kapust, Manuel Neuert. Ez volt a vendégek legnagyobb gólhelyzete a mérkőzésen.

A bajorok támadójátéka Thomas Müller becserélésével élénkebbé vált, és a hajrá kezdetén meg is született a második gól: Bastian Schweinsteiger jó cselek közepette „taktikusan” elvágódott a tizenhatoson belül, a játékvezető tizenegyest ítélt, és David Alaba ballal a kapu bal oldalába bombázott. 2–0

A második gól gyakorlatilag lehetetlenné tette a fordulatot, így viszonylagos eseménytelenségben peregtek a percek, amíg ténnyé vált: a Bayern sorozatban negyedszer is legyőzte hazai pályán a Frankfurtot. Két érdekesség: a Bayern gólkülönbsége 28-as pluszt mutat, a 11 forduló utáni állapotokat tekintve ez klubrekord, míg a 11 fordulóban elkönyvelt 10 győzelem (saját) ligacsúcs-beállítás.

SCHALKE–WERDER BREMEN 2–1

Jobban nem leszakadni a Bayerntől! – ezzel a jelszóval lépett pályára a Schalke, ám hiába birtokolta többet a labdát az első félidőben, az egyre jobb formába lendülő Werder Aaron Hunt remek ballábas lövésével a 16. percben megszerezte a vezetést. A fordulás után is folytatódtak a gelsenkircheni rohamok, és az 59. percben meg is hozták az első eredményt: az egy hete is betaláló Roman Neustädter fejjel egyenlített. És tíz perccel később már vezetett a Schalke: egy ellencsapás végén Julian Draxler a hálóba lőtt! A hajrá nem volt egyszerű kihívás, Lewis Holtbynak egyszer a gólvonalról kellett kivágnia a labdát, hogy a királykékek megőrizzék minimális előnyüket.

SCHALKE 04–WERDER BREMEN 2–1

AUGSBURG–BORUSSIA DORTMUND 1–3

A Dortmund a megelőző kilenc idegenbeli bajnoki mérkőzésén rendre gólt szerzett, legutóbb éppen a mai ellenfélnek, az Augsburgnak sikerült lenulláznia a Borussiát. Nos, a márciusi bravúr már a 8. percben távoli emlékké zsugorodott, Marco Reus ugyanis remekül végrehajtott szabadrúgásból megszerezte a vezetést a vendégeknek. Az augsburgiak bátran rohamoztak az egyenlítésért, azonban Roman Weidenfeller jó formában őrizte a Borussia kapuját. Sőt, a kapusnak a labda gyors játékba hozatalával döntő érdemei voltak abban, hogy az 51. percben Robert Lewandowski növelte az előnyt. Lewandowski hamarosan duplázott, amivel végleg eldöntötte a meccset – a hazai szépítés bőven belefért.

FORTUNA DÜSSELDORF–HOFFENHEIM 1–1

A szezont jól kezdő Düsseldorf egymás után négy vereségbe futott bele, ám a közelmúlt nyomasztó élményei már a 4. percben ködbe veszni látszottak, amikor Robbie Kruse fejesével megszerezte a vezetést. S bár a spanyol Joselu az első játékrész hajrájában ugyancsak fejjel egyenlített, a hazaiak jó eséllyel hadakozhattak a győzelemért, hiszen a fordulás után Marvin Commper két gyors sárga lappal „kipontozódott” a vendégvédelem közepéről. Hiába azonban a létszámfölény, a hazaiaknak be kellett érniük a döntetlennel.

FREIBURG–HAMBURG 0–0

Paul Scharner kiállítása miatt a Hamburg a 35. percben emberhátrányba került, játékosai akkor sajnálhatták csak igazán, hogy addigi fölényüket nem tudták gólra váltani. A megcsappant létszám mellett szűkültek a HSV lehetőségei, ám a minimális programot sikerült megvalósítani: szervezett védőjátékkal meglett az egy pont.

1. Bayern München 11 10 1 32– 4 +28 30