Huszti betalált, de a Hannover megint nem tudott nyerni

2013.02.17. 17:30
Huszti Szabolcs szerzett vezetést a Hannovernek Nürnbergben (Fotó: Imago)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójában Huszti Szabolcs góljával vezetett a Hannover a Nürnberg otthonában, ám végül 2–2-re végződött a találkozó – a házigazdák a 92. percben egyenlítettek. A két, egyaránt pocsék formában levő csapat esti találkozóján a Stuttgart 1–0-ra nyert a Hoffenheim otthonában – a meccsre nem is nevezett Hajnal Tamás nélkül.

A csütörtöki Európa-liga-meccsel a lábukban érkeztek a Hannover játékosai Nürnbergbe, méghozzá azzal a céllal, hogy november 11. után ismét idegenbeli bajnokit nyerjenek. Legutóbb a Stuttgart vendégeként győzött (2–4) a Bundesligában Huszti Szabolcs csapata, azóta zsinórban öt vereséget szenvedett.

Nagy iramban kezdődött a találkozó, a házigazdáknál Hirosi Kijotake volt a legaktívabb. A vendégek legnagyobb helyzete a 17. percben adódott, amikor Didier Ya Konan robogott el a jobb oldalon, középre adása Mohammed Abdellaoue előtt suhant el. Ennél is nagyobb lehetősége volt a gólszerzésre a Nürnbergnek, amikor Timmy Simons ugratta ki remekül Kijotakét, aki Johan Djourou átjátszása után 16 méterről mellé trafált (tiszta lövőhelyzetből).

A félidő derekán visszavettek a csapatok, a Nürnbergnél volt többet a labda, a vendégek kontrára rendezkedtek be. A 41. percben előnybe került a Hannover: Sergio Pinto passzolt Husztihoz, aki kicselezte Timm Klosét, betört a tizenhatoson belülre, és 14 méterről, jobb lábbal a kiszolgáltatott helyzetben lévő kapus fölött a hálóba emelt. (0–1)

Huszti a hét közben az Anzsi Mahacskalával szemben elveszített El-meccsen (3–1) is betalált, azt megelőzően pedig a Hoffenheim 1–0-s legyőzése során gólpasszt adott. A magyar szélső nyolcadik találatát szerezte a Bundesliga 2012–2013-as kiírásában.

A szünetre tehát Huszti góljának köszönhetően előnnyel vonulhatott a Hannover, ám ez hamar elillant a fordulás után: Kijotake bal oldali szabadrúgására középen Klose érkezett, és a hosszúba csúsztatta a labdát. (1–1)

Az 59. percben Kijotake újabb veszélyes szabadrúgást kanyarított középre, Tomás Pekhart fejese azonban ezúttal Robert Zieler kezében kötött ki. A 68. minutumban egy védelmi megingást használt ki a Hannover: Kijotake ajándékozta el a labdát saját térfelén, amit Abdellaoue gyűjtött be, majd a bal oldalról beadta, Ya Konan védőjét megelőzve közelről a hálóba belsőzött. (1–2)

Öt perccel később eldönthette volna a három pont sorsát a Hannover, Mame Diouf megelőzte emberét a tizenhatoson belül egy beadásnál, ám Raphael Schäfer jól mozdult ki kapujából és hatástalanította a szenegáli támadó kísérletét.

A 92. percben jött a hideg zuhany a Hannovernek: Timothy Chandler jobb oldali beadásáról középen lemaradtak a vendégek, Sebastian Polter kibújt a védők között, s a hosszú felsőbe pörgetett, ezzel pontot szerzett a frankoknak. (2–2)

Huszti a Hannover utóbbi három meccsén gólt szerzett vagy gólpasszt adott, ezek közül csapata csak egyet tudott megnyerni, s idegenben november óta nyeretlen Mirko Slomka legénysége.

Kora este a két, egyaránt pocsék formában levő csapat mérkőzését a Stuttgart kezdte jól: a 3. percben Ibrahima Traoré egy az egyben megverte a bal szélen Andreas Becket, átívelt a hosszúra, ahol érkezett Martin Harnik és előrevetődve, a léc segítségével a hálóba fejelt (0–1).

Ez a korai gól el is döntötte a mérkőzést, a Hoffenheim nem tudott újítani, így alaposan leszakadt a még biztonságban levő csapatoktól: a Hoffe a 16., osztályozós helyen áll, tíz ponttal a még biztonságban levő Wolfsburg mögött. A Stuttgart – mely öt vereséget követően nyert ismét bajnokit – feljött a 12. helyre a tabellán. A stuttgartiak magyar válogatott középpályása, Hajnal Tamás kimaradt a meccskeretből, immár harmadszor egymás után.