A tíz emberrel játszó Hamburgtól kapott ki a Werder

2009.12.20. 17:41
Hárompontos előnyre tett szert a Hamburg a Werderrel szemben (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában a Werder Bremen Hamburgban vendégeskedett és szenvedett egygólos vereséget. A hamburgiak a 32. percben Jerome Boateng kiállítását követően tíz emberrel játszottak.

A forduló előtt negyedik helyen álló Werder az őt közvetlenül követő Hamburghoz látogatott, mindkét együttes 28–28 ponttal várta az összecsapást. Az időjárás a találkozó helyszínét, Hamburgot sem kímélte: a pálya vonalait a megszokott fehér mészcsík helyett narancssárgával jelölték. De narancsszínű volt a labda is, míg a pálya nagyobb részét vékony hóréteg fedte. Ennek megfelelően a pálya talaja rendkívül mély volt, nehéz volt felgyorsulni, még nehezebb meg- vagy éppen lefordulni.

Még mielőtt bármi izgalmas történhetett volna a meccsen, egy brémai védelmi figyelmetlenséget góllal büntetett a Hamburg. A bal oldalról berúgott szögletet a röviden álló társ megcsúsztatta, középen jó ütemben érkezett a holland Joris Mathijsen, aki két álmélkodó vendégvédő között gólt szerzett. (1–0)

A Werder nem tudta felvenni a mérkőzés ritmusát, a 28. percben egy kapufára ollózott labdával veszélyeztettek mindössze. Ami mondjuk esztétikailag szép jelenet volt, mégha eredménnyel nem is párosult. Nem úgy Jerome Boateng megmozdulása négy perccel később. A hazaiak középhátvédje ziccerben kilépő ellenfelét ütemkéséssel buktatta a tizenhatos előtt, ez bizony korai zuhanyozást ért a szabályok értelmében, villant is a piros lap.

Ami elmaradt akkor az egyik – az igen ígéretes helyről elvégzett szabadrúgás a sorfalban kötött ki –, az összejött a 36. percben a túloldalon: megduplázta előnyét a Hamburg. A gólt Marcell Jansen szerezte, de ehhez kellett Tim Wiese hibája is, a vendégkapus fölöslegesen lépett ki a kapujából, így viszonylag könnyen helyezték el mellett a labdát 25 méterről. (2–0)

A második félidőben a Bremen megpróbálta emberelőnyét kihasználva beszorítani a hazaiakat, de az csak némi mezőnyfölényben mutatkozott meg, komoly gólhelyzetekben nem. Bár a hajrában a 85., majd a 86. percben is döngő kapufát lőttek a vendégek.

Az idő múlásával egyre több volt a fáziskéséses belépő – fáradtak a felek és a pálya talaja sem lett jobb –, a szakadó hóesésben többször faultoltak a játékosok, ez pedig felpaprikázta a hangulatot. Itt-ott előfordult néhány tüske, volt egy kis lökdösődés is, a játékvezetőt és segítőit folyamatosan számon kérték a vélt vagy valós sérelmek miatt.

Az eredmény azonban csak az utolsó percben változott, amikor már nem igen volt idő többre. Megérdemelte a szépítést a vendégcsapat – egy jobb oldali sarokrúgást követően Naldo hatméteres felhőfejese Frank Rost combjáról csúszott  a gólvonal mögé –, hitt benne és megdolgozott érte, más kérdés, ez önmagában semmit sem jelent és csupán szerény vigasz. (2–1)

Egy góllal nyert a Hamburg a három kapufáig jutó Werder ellen, amelyet így elhagyott maga mögött a tabellán.

HAMBURG-WERDER BREMEN 2-1

A vasárnap másik, de már alsóházi mérkőzésen a Köln hazai környezetben nyert a Nürnberg ellen. A házigazdák szakadó hóesésben az első félidő hajrájában jutottak vezetéshez, de győzelmüket csak a szlovén légiós, Milivoje Novakovic hét perc alatt szerzett duplája biztosította be a hajrá előtt, amelyre így már nem maradt izgalom.